Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

FNV-leden V&D Aduard stellen ultimatum

8 augustus 2013    Zuidhorn-nieuws
geboden ontslagvergoeding dertig procent nadeliger

De FNV-leden die werken bij het distributiecentrum van V&D in Aduard gaan actie voeren als de directie niet vóór komende maandag met een beter sociaal plan komt. Dat hebben ze dinsdagmiddag besloten tijdens een actievergadering.

Volgens vakbond FNV Bondgenoten zijn werkonderbrekingen en stakingen niet uitgesloten als de directie weigert op het ultimatum in te gaan.

Oude kantonrechtersformule
De ruim honderd medewerkers van V&D in Aduard krijgen volgend jaar juli, als het distributiecentrum sluit, collectief ontslag. De directie biedt hun in het sociaal plan een ontslagvergoeding aan die gebaseerd is op de nieuwe kantonrechtersformule. Volgens FNV Bondgenoten pakt deze regeling zo'n dertig procent nadeliger uit dan wanneer de werknemers een ontslagvergoeding krijgen volgens de oude kantonrechtersformule, die tot vorig jaar nog in het sociaal plan van V&D stond.

Rechtvaardig
De werknemers vinden een hogere ontslagvergoeding rechtvaardig, onder meer omdat het onder de huidige economische omstandigheden moeilijk is om een nieuwe baan te vinden in Noord-Nederland. Bestuurder Niels Suijker van FNV Bondgenoten: "Het is niet zo dat V&D het niet zou kunnen betalen; het is meer een kwestie dat ze niet willen betalen, op dit moment." rtvNoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Astrid ken

Astrid Young (Zus van) & Ken Stringfellow (REM) treden op in Zuidhorn

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Een mix van stevige muziek en luistersongs met prachtige gitaarpartijen
Lees verder →
Sport

Doe mee met sport of cultuur via het Volwassenenfonds!

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het fonds betaalt de kosten aan de sportclub organisatie.
Lees verder →
Kleiweek

Kleiweek: een week vol lezingen, workshops, wandelingen en fietstochten rond de Groninger klei

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
van 14 t/m 21 september bij Museum Wierdenland, Kloostermuseum Aduard en Op Maarhuizen
Lees verder →
2025-reitdieptochten

Nieuwe Reitdieptochten comité tevreden over 76e editie

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Het spande er even om of het wel doorging maar nieuw bestuur zette de schouders er onder en kreeg het voor elkaar
Lees verder →
Impressie herontwikkeling camping-jachthaven briltil - hoendiep haven-1200x1200

Camping/jachthaven Briltil wordt Hoendiep Haven met 17 vrijstaande woningen

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondertekening overeenkomst herontwikkeling door wethouder Woningbouw Hans Haze en initiatiefnemers van de herontwikkeling Stuitje, Van der Kooi en Spijkerman
Lees verder →
Kantoor

Jouw werkplek transformatie: hoogwaardige kantoorinrichting

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Ben je toe aan een upgrade van je werkplek? Of je nu vanuit huis werkt of een kantoor runt, een goed ingerichte werkruimte kan echt het verschil maken. Laten we samen ontdekken hoe hoogwaardige kantoorinrichting jouw werkdag kan transformeren.
Lees verder →