Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Flexibel en duurzaam bekeuren tussen Grijpskerk en Sebaldeburen

26 januari 2023    Zuidhorn-nieuws
Mobiele flitspaal langs provinciale weg
Flexflitser flitspaal

Het Openbaar Ministerie gaat vanaf 23 januari op snelheid controleren met een mobiele flitspaal langs provinciale wegen. De flexflitser staat de eerste twee maanden langs de Woldweg (N388) tussen Grijpskerk en Sebaldeburen en later in Kropswolde en de wijk Lewenborg in Groningen.

De verplaatsbare flitspaal wordt voor onbepaalde tijd ingezet langs wegen waar het druk is en vaak te hard wordt gereden. Een hoge rijsnelheid leidt regelmatig tot ongevallen met letsel, soms zelfs tot dodelijke aanrijdingen. Met name fietsers zijn erg kwetsbaar op kruisingen en bij fietsoversteken op provinciale wegen.

Flexibel en duurzaam
De flexflitser controleert 24 uur per dag op de maximumsnelheid. De flitspaal staat ongeveer twee maanden op dezelfde plek, wordt daarna verplaatst en komt later terug. Met dit nieuwe initiatief kan relatief eenvoudig op meerdere plekken in de provincie gecontroleerd worden op de snelheid. De flitser werkt twee maanden lang op accu’s waardoor er geen stroomvoorziening nodig is.

50 flexflitsers
De flexflitser is een initiatief van het Openbaar Ministerie (OM). In totaal zet het OM 50 flexflitsers in op 150 verschillende locaties door heel Nederland. De locaties worden geselecteerd op basis van overtredingscijfers, risico’s zoals kruisend verkeer en het aantal ongevallen. Met de flexflitser verwachten de provincie, het OM, de politie en gemeenten dat meer bestuurders zich aan de snelheidslimiet houden en de verkeersveiligheid verbetert.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Elena vakwedstrijd (4)

Elena uit Zuidhorn hoort nu al bij de landelijke top 8 van mbo-interieurstudenten

14 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Finale vak wedstrijd interieuradviseurs op 19 en 20 maart 2026 in de Brabanthallen
Lees verder →
Fietshelling (2)

Steigerbouwers plaatsen hellingbanen brug Zuid,- Noordhorn

14 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De verwachting is het werk in twee dagen is afgerond.
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke op weg naar laatste seizoen als profwielrenner

14 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Eerste week van februari in de Ronde van Valencia
Lees verder →
Tim venekamp sgp

SGP presenteert Tim Venekamp uit Niehove als lijsttrekker in het Westerkwartier

14 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Jonge ondernemer aan het roer bij eerste deelname SGP aan lokale verkiezingen
Lees verder →
Geheugenspel droomtocht visvliet

Niet vergeten: Stemmen op geheugenspel Visvliet

12 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eise Eisinga Droomtocht Visvliet dingt mee aan Kern met Pit prijsvraag
Lees verder →
Brug noordhorn open winter

Bouw hellingbanen fietsers Noordhorn begint volgende week

09 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug lager: gebruik van de hellingbanen eenvoudiger
Lees verder →