Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Fietstocht Landschap Lezen langs het Reitdiep: wie goed kijkt ziet méér!

2 augustus 2022    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 20 augustus: Opgave vooraf noodzakelijk via Museum Wierdenland
Het oude diepje tussen klein garnwerd en winsum, foto m. wegelin

Wie het gebied tussen Winsum en Roodehaan/Garnwerd een beetje kent, heeft vast wel eens een fietstocht gemaakt richting Schilligeham. En wie hier als toerist komt, wil zeker ook wel eens die kant op.
Maar wat zie je onderweg dan? 
-Waarom zijn sommige oeverwallen ineens veel hoger dan andere? 
-Wat zijn dat voor waterkronkels in het landschap? Zijn dat oude meanders van de Hunze (wat nu het Reitdiep is geworden)?  
-Wat zijn dat voor boerderijen die je passeert en wat hebben ze te maken met het vroegere kloosterleven van Aduard?

Wie goed kijkt ziet méér! Met een gids van Museum Wierdenland erbij, ‘lees’ je het landschap heel anders. 
De start is in Museum Wierdenland (Van Swinderenweg 10) in Ezinge met een kop koffie. Aan de hand van hoogtekaarten laat de gids zien hoe de waterlopen in dit gebied in drieduizend jaar geweldig zijn veranderd. Door daartussen op wierden te gaan wonen hielden de bewoners droge voeten. En dankzij het Aduarder klooster kwamen er daarna dijken bij en werden kloosterboerderijen als in Schilligeham opgezet.

Daarna gaan we dit ‘in natura’ op de fiets bekijken. 
Vanaf Ezinge loopt de route o.a. via Saaksum - Roode Haan - Schouwerzijl - Schapshalsterzijl - Schapehals -Schilligeham - Oude Diepje bij Winsum en Garnwerd/Aduarderzijl terug naar Ezinge. 
De afstand is ongeveer 25 km. Deze route gaat grotendeels over fietspaden zonder autoverkeer.

Start om 13 uur. Eindtijd: rond 16 uur.
Aantal deelnemers: maximaal 8. 
Kosten: € 12,- p.p. inclusief toegang museum, koffie en begeleiding door gids (met Museumkaart: € 6,-). 
Opgave vooraf is noodzakelijk, via boekingen@wierdenland.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →
Boot schip zee

Boottransport in Groningen: zo regel je het vervoer van je jacht

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Een jacht verplaatsen is geen kwestie van even een aanhanger huren.
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Van Londen naar Haren op de fiets voor Beatrixoord

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tussenstop in Niebert bij wegrestaurant “In de Klaver” om kennis te maken met het bestuur van Vereniging Vrienden van Beatrixoord
Lees verder →
Plack

Nominaties Groninger Cultuurprijzen 2026 geopend

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn 3 categorieën: professionals, talent en amateurkunst. Iedere winnaar ontvangt € 5.000
Lees verder →