Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Fierljepper Ysbrand Galama wint opnieuw in Grijpskerk

7 augustus 2020    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor de vierde wedstrijd op rij was de fierljepper uit Workum met 21,10 meter veruit de beste.
2012-fierljeppengrijpskerk archief

Voor de vierde wedstrijd op rij pakte Ysbrand Galama woensdag de dagtitel. In Grijpskerk was de fierljepper uit Workum met 21,10 meter veruit de beste. Hij zag Sytse Bokma met 19,88 tweede worden.

Ysbrand Galama sprong alweer voor de derde maal over de 21 meter in dit door corona verkorte seizoen. Eerder scherpte hij in Winsum zijn persoonlijk record aan tot 21,53. In die wedstrijd kwam hij ook nog tot precies 21 meter.

Bij de vrouwen kwam wel een verrassende winnares uit de bus. De in de eerste vijf ljepperijen ongenaakbare Marrit van der Wal miste door drie natsprongen de finale en kon daardoor haar zesde dagtitel vergeten. De dinsdagavond in de topklasse teruggekeerde Marije Reitsma was een waardige vervangster. De ljepster uit IJlst won met 14,61.

Bij de junioren was favoriet Rutger Haanstra uit It Heidenskip weer het sterkst. Hij ljepte zich met 18,65 naar de dagtitel. Die ging in de jongenscategorie naar Wisse Broekstra uit Tzummarum. Hij stak met een sprong van 17,38 in de finale zijn clubgenoot Germ Terpstra (16,70) ruim voorbij. Burgumse Pytrix Westra won met 13,70 de meisjescategorie.

 bron LC foto archief

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →