Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Feestelijke viering lustrum Onderling Sterk Zuidhorn

11 september 2016    Zuidhorn-nieuws - fotos
Op naar de volgende vijf jaar!
Onderling-sterk-lustrum (5)

De stralende leden, voorzien van een button met daarop een grote 5, vierden het eerste lustrum van hun belangenvereniging  Onderling Sterk Zuidhorn vrijdag negen september feestelijk in het Zonnehuis.

Onderling Sterk is een belangenvereniging voor en door verstandelijk beperkten die bijgestaan worden door twee coaches; Wim van Rijswijk en Dick Mensinga.

Melissa van Lochem vatte aan het begin van de middag samen wat de groep allemaal gedaan heeft in de afgelopen 5 jaar.  Zo is er een speurtocht georganiseerd, levend Ganzenbord en zijn er ontmoetingen en discussies met raadsleden geweest. Op een scherm werden foto’s daarvan getoond. Ook een uitzending van RTVNoord werd vertoond. Die uitzending ging over de rolstoeltocht die zij organiseerden om raadsleden de wereld vanuit het perspectief van rolstoelgebruikers te beleven.

“Hier in Zuidhorn is Onderling Sterk Om te zoenen!”
Andries Kroese van Zorgbelang Groningen uitte zijn waardering voor de groep én de gemeente Zuidhorn over de manier waarop Onderling Sterk functioneert en midden in de samenleving staat.
“Hier in Zuidhorn is Onderling Sterk Om te zoenen!” zei hij, om te vervolgen dat ze in andere Westerkwartier gemeenten nog niet zo ver zijn. Hij hoopte dat de aanwezige wethouder Bert Nederveen in het kader van de komende herindeling daar verandering in zou kunnen brengen.

Kroese zei dat een samenleving niet compleet is zonder mensen met een beperking en vertelde ook dat de scheidslijn tussen wel of niet met beperkingen te moeten leven heel dun kan zijn.  Het had niet veel gescheeld of hij had zelf een zuurstof tekort bij zijn geboorte opgelopen. Dankzij een doortastende arts werd dat voorkomen.

Na de pauze vertelden leden van Onderling Sterk iets over zichzelf en hoe zij in de maatschappij staan en was er muziek. Naast familieleden waren o.a. ook raadsleden Irene van Essen en René Westerhoff-Dijkinga aanwezig.

Op naar het volgende lustrum!

 

 

» Meer artikelen over Onderling Sterk

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →