Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Feestelijke viering lustrum Onderling Sterk Zuidhorn

11 september 2016    Zuidhorn-nieuws - fotos
Op naar de volgende vijf jaar!
Onderling-sterk-lustrum (5)

De stralende leden, voorzien van een button met daarop een grote 5, vierden het eerste lustrum van hun belangenvereniging  Onderling Sterk Zuidhorn vrijdag negen september feestelijk in het Zonnehuis.

Onderling Sterk is een belangenvereniging voor en door verstandelijk beperkten die bijgestaan worden door twee coaches; Wim van Rijswijk en Dick Mensinga.

Melissa van Lochem vatte aan het begin van de middag samen wat de groep allemaal gedaan heeft in de afgelopen 5 jaar.  Zo is er een speurtocht georganiseerd, levend Ganzenbord en zijn er ontmoetingen en discussies met raadsleden geweest. Op een scherm werden foto’s daarvan getoond. Ook een uitzending van RTVNoord werd vertoond. Die uitzending ging over de rolstoeltocht die zij organiseerden om raadsleden de wereld vanuit het perspectief van rolstoelgebruikers te beleven.

“Hier in Zuidhorn is Onderling Sterk Om te zoenen!”
Andries Kroese van Zorgbelang Groningen uitte zijn waardering voor de groep én de gemeente Zuidhorn over de manier waarop Onderling Sterk functioneert en midden in de samenleving staat.
“Hier in Zuidhorn is Onderling Sterk Om te zoenen!” zei hij, om te vervolgen dat ze in andere Westerkwartier gemeenten nog niet zo ver zijn. Hij hoopte dat de aanwezige wethouder Bert Nederveen in het kader van de komende herindeling daar verandering in zou kunnen brengen.

Kroese zei dat een samenleving niet compleet is zonder mensen met een beperking en vertelde ook dat de scheidslijn tussen wel of niet met beperkingen te moeten leven heel dun kan zijn.  Het had niet veel gescheeld of hij had zelf een zuurstof tekort bij zijn geboorte opgelopen. Dankzij een doortastende arts werd dat voorkomen.

Na de pauze vertelden leden van Onderling Sterk iets over zichzelf en hoe zij in de maatschappij staan en was er muziek. Naast familieleden waren o.a. ook raadsleden Irene van Essen en René Westerhoff-Dijkinga aanwezig.

Op naar het volgende lustrum!

 

 

» Meer artikelen over Onderling Sterk

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Totaaloverzicht tijdens factory acceptance tests

Zuidhorner TBV Marine Systems ontwikkelt en produceert torpedosysteem voor Zweedse marine

24 april 2026    Zuidhorn-nieuws
In samenwerking met de Zweedse marine zijn de tests afgerond.
Lees verder →
Mobiliteitsverkenning v.d. westkant van groningen

Provincie en Westerkwartier starten mobiliteitsverkenning Westzijde Groningen

23 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen en de gemeente Westerkwartier zijn gestart met een brede mobiliteitsverkenning in de westzijde van de provincie
Lees verder →
Hockey (9)

Cultuur en sport profiteren van extra OZB-verhoging

23 april 2026    Zuidhorn-nieuws
hoofdveld hockeyvereniging MHC Westerkwartier in Zuidhorn volledig nieuw
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

College stelt restauratie kanonnen Aduarderzijl voor

23 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Het gaat om originele kanonnen die vermoedelijk bij de schans Aduarderzijl zijn gebruikt tijdens de Tachtigjarige Oorlog.
Lees verder →
Bernard leemker (1899-1990), tipsy sailors, olieverf op doek,cafe biljart

Tentoonstelling ‘BIER’ In Museum Wierdenland

23 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Wist je dat de eerste wierdenbewoners 2500 jaar geleden al bier dronken?
Lees verder →
Auto popi-image-20861

​Autoverzekering in Zuidhorn: waar moet je als lokale automobilist écht op letten?

23 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Autorijden in Zuidhorn voelt voor veel inwoners overzichtelijk en vertrouwd.
Lees verder →