Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Feestelijke opening Handwerkwinkel Sparkelz Creatief

5 juli 2021    Zuidhorn-nieuws - fotos
Superstore in handwerk,- en hobbyartikelen
Opening sparkelz ()

Afgelopen zaterdag 3 juli werd de winkel van Margriet, Sparkelz Creatief, maar liefst twee keer geopend! Om 11.00 door voorzitter van Zakenkring Jan Oomkes en rond 11.30 door wethouder Elly Pastoor van gemeente Westerkwartier.

Reden daarvoor was de autopech van de wethouder en daardoor een verlate aankomst in combinatie met het drukke schema van een fotograaf. Voor de krant werd de opening dan maar even in scene gezet. De wethouder mocht uiteindelijk het lint echt doorknippen.

Met de hulp van vele vrienden heeft Margriet haar winkel kunnen inrichten en de inventaris van de vorige locatie in de Nieuwstraat kunnen verhuizen. Echtgenoot Bauke, de man achter de sterke vrouw, zoals Oomkes in zijn speech zei, heeft ook vele uren in het project gestoken.

Het resultaat mag er zijn! Een royaal ingerichte winkel, met ruimte voor het Haakcafé, een plek voor de boeken en tijdschriften en alle producten overzichtelijk uitgestald.

De opening liep dus wat uit maar leverde wel een kop koffie op voor de genodigden en belangstellenden. Vriendin Louise stond er met een mooi lelijk eendje met aanhanger van waaruit ze lekkere wafels en steekijs serveerde.

Margriet heeft 5 jaar in de Nieuwstraat gezeten met haar Handwerk & Hobbywinkel en heeft deze verhuizing én verdubbeling! van het verkoopoppervlak dankzij een regeling van de gemeente kunnen doen.

De wethouder maakte daarover nog een opmerking naar eventuele aanwezige ondernemers over.
De gemeente Westerkwartier heeft een stimuleringsregeling om de winkelcentra aantrekkelijker en compacter te maken. Hiermee wil de gemeente de aantrekkelijkheid van de winkelkernen vergroten. De regeling is van toepassing op de kernen Leek, Zuidhorn, Marum, Grootegast en Grijpskerk. Ondernemers en vastgoedeigenaren in de kernwinkelgebieden kunnen gebruik maken van subsidie voor gevelverbetering. Ook is subsidie mogelijk voor de planontwikkeling. Daarnaast is subsidie beschikbaar voor ondernemers uit de retailsector om hun bedrijf te verplaatsen naar het kernwinkelgebied. Meer weten? https://lnkd.in/dgfQey6

  • Opening sparkelz (2)-001
  • Opening sparkelz (2)
  • Opening sparkelz (1)
  • Opening sparkelz (3)
  • Opening sparkelz (4)
  • Opening sparkelz (5)
  • Opening sparkelz (6)
  • Opening sparkelz (7)
  • Opening sparkelz (8)
  • Opening sparkelz (9)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oranjemarkt

Oranjemarkt Koningsdag Zuidhorn: programma

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Grootste Oranjemarkt in de regio 09.00-17.00 uur
Lees verder →
Campina boerderijdag aalfs noordhorn (2)

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
OP bezoek bij Familie Dijkstra - Melkveebedrijf 'de Hoogte' Zuidhorn
Lees verder →
Be schollema patrick tuil convenant quadraten en westerkwartier april26

Convenant Quadraten en gemeente Westerkwartier ondertekend

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Afspraken over samenwerking, overleg en informatie-uitwisseling rond het openbaar onderwijs in de gemeente.
Lees verder →
Verkeersbrigadiers-

Westerkwartier krijgt ruim € 1,1 miljoen SPV subsidie voor aanpakken knelpunten verkeer

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Openbare verlichting, een fietsoversteek, wegversmallingen en een vrij liggend voetpad
Lees verder →
Fietshelm kinderen

Dag van de Fietshelm; kortingsactie en ontwerpwedstrijd van start

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Actie ook in Grijpskerk bij Penninga Bike Trends B.V. Kievitsweg 15
Lees verder →
Schotse hooglanders in zuidhorn (7)

Schotse hooglanders zijn weer in ‘t park

14 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Laat de dieren met rust en honden aan de lijn!
Lees verder →