Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Feestelijke afsluiting Schriefwedstried Westerkwartier

19 mei 2014    Zuidhorn-nieuws
In de prijzen vielen het gedicht ‘Sirenes’, geschreven door Alie de Vries, en maar liefst twee gedichten van Bert Weggemans.
Schriefwedstried 2014 (8)

Met een ontspannen en vrolijke ‘Westerketierder Oavond’ werd op vrijdagavond 16 mei de achtste Schriefwedstried van het Westerkwartier afgesloten. Op de goed bezochte avond werden in Cultureel Centrum Zuidhorn de mooiste ingezonden gedichten en verhalen bekend gemaakt. In de prijzen vielen het gedicht ‘Sirenes’, geschreven door  Alie de Vries, en maar liefst twee gedichten van Bert Weggemans. Zowel het gedicht ‘Wecken ien september’ als ‘Verder naor naargens’ van Bert Weggemans zat bij de top drie van de gedichten. Beste verhalen waren ‘Het bolle blik’ van Hinke Dijkhuizen, ‘Het olle kastje’ van Albertha Veenstra en ‘Wènstig’ van Riekje Pietersma.

Adri van der Veen presenteerde de avond op zijn eigen onnavolgbare wijze. Het afwisselende programma bestond uit liedjes en gedichten in het Westerkwartiers en een hilarische bingo. Willem Tjebbe Oostenbrink las een aantal gedichten uit zijn pas verschenen bundel ‘Opdreugde troanen’. Riekje Pietersma en Bert Weggemans droegen hun winnende gedicht bij de Pervinzioale Schriefwedstried in 2013 voor. Troubadour Piet Buist, van wie binnenkort een filmpje op Youtube uitkomt, luisterde de avond op met liedjes in het Westerkwartiers.

De deskundige jury, bestaande uit Annemarie Hommes, Willem Tjebbe Oostenbrink en Melle Hylkema, maakte aan het eind van de avond de beste gedichten en verhalen bekend. Nadat de winnaars in de bloemen waren gezet, en alle deelnemers de fraaie bundel met ingezonden gedichten en verhalen hadden ontvangen, werd er nog even gezellig nagepraat. Het is elk jaar weer fijn om te zien dat zoveel enthousiaste mensen onze mooie streektaal op deze manier in stand houden. Hopelijk gaat ook volgend jaar de schrijflust bij velen weer kriebelen! De avond werd georganiseerd door de bibliotheken in het Westerkwartier en is mede mogelijk gemaakt door financiele steun van de vier gemeenten in het Westerkwartier.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Waddenmusea bustour ook naar Museum Wierdenland en Kloostermuseum St. Bernardushof

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Erop uit in september en oktober met de culturele bustour vanaf station Groningen
Lees verder →
Kasteel lego

LEGiO-museum wil kasteel kopen

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGO kasteel gemaakt als "Folly" door Martin Pas en Familie Posthumus en Ger de Wilde
Lees verder →
Kaboutervoetbal

Vervolg op het kaboutervoetbal bij vvZuidhorn

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
in het najaar van 2025 (30 augustus t/m 29 november) op zaterdagochtend
Lees verder →
Vacature

Beheerder en Gastvrouw of -heer gezocht bij Cultureel Centrum

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Verbind cultuur en gastvrijheid: ben jij de enthousiaste beheerder die onze bezoekers, huurders én artiesten van A tot Z welkom heet?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over grofvuil, Tegemoetkoming Meerkosten & huisvesting statushouder

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 augustus 2025
Lees verder →
Politieauto

Drie doden bij ongeluk op N355 bij Grijpskerk

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Twee auto's botsten rond 09.00 uur door onbekende oorzaak frontaal op elkaar
Lees verder →