Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Feest van de Geest ook in Zuidhorn

25 april 2022    Zuidhorn-nieuws
ontmoeting tussen Beeldende Kunst, Pinksteren en Architectuur van Kerkgebouwen
Kristianne-tummers

Feest van de Geest  met als thema: In vuur en vlam, is een ontmoeting tussen Beeldende Kunst, Pinksteren en Architectuur van Kerkgebouwen. Tussen Hemelvaart en Pinksteren 2022 exposeren kunstenaars uit allerlei disciplines nieuw gemaakt eigentijds werk in 25 kerken in Groningen / Noord Drenthe.

Zuidhorn
Dorpskerk , Kristianne Tummers
Werk: installaties, toegepast op de ruimte en/of thema collages, assemblages en combinaties met fotografie schilderijen
De Kerk werd gebouwd in de 11e eeuw van tufsteen aan de torenkant. De kerk werd in 1850 vanwege vochtige muren, bepleisterd. De oorspronkelijke kerk met Romaanse boogramen had een eenvoudige, rechthoekige vorm. De dwarsstukken en het rechthoekige koor zijn gebouwd in de 14e of 15e eeuw.

Gastkerk  Collectief Rinse-Koetje-Bil 
RinseKoetjeBil (RKB) bestaat uit drie kunstenaars en is gespecialiseerd in het maken van grote (muur)-schilderingen in openbare ruimten. Collectief RinseKoetjeBil werkt het liefst op plaatsen waar publiek is: het maakproces is ook een beleving!
De Gastkerk is gebouwd in 1951 onder architectuur van Ir. G. Bosma uit Groningen en de heer H.E. Nienhuis uit Uithuizermeeden.De kerk is gebouwd in de trant van de oud-christelijke basiliek. De buitenzijde valt op door robuustheid: een markant gebouw met brede toren waarin een gebrandschilderd raam. De royale entree is voorzien van een mooie deurpartij. Karakteristieke dakkapellen met poortvormen die aan de buiten- en binnenzijde van het gebouw worden herhaald in enkele of dubbele vorm, sieren het dak.
Het interieur kenmerkt zich door schoonmetsel- en stucwerk op de scheiding voorzien van een mooie randversiering. Twee omlopen omgeven het middenschip. Zware balken ondersteunen het plafond. Bij de he! rinrichting van het liturgisch centrum is rekening gehouden met veranderingen in de eredienst. Activiteit van de gemeente wordt bij de dienst daardoor vergroot.
Het interieur vormt met het orgel en de kleurstelling een harmonisch geheel.

Kunstenaars uit Westerkwartier

Marlies Bosch uit Briltil, fotograaf, vormgever en journalist exposeert met foto’s van o.a. boeddhistische nonnen en landschappen van Ladakh (NW India) in binnen- en buitenland. Ze laat zich inspireren door haar omgeving. Voor Feest van de Geest was het niet moeilijk een werk te maken, omdat haar foto’s allen voortkomen uit ‘in vuur en vlam’ staan.

Gert Sennema uit Grijpskerk, beeldhouwer exposeert in de hervormde kerk Tjamsweer. De wandobjecten en vrijstaande beelden zijn gemaakt van materialen die in de buurt van zijn atelier te vinden zijn; wilg, populier, eik, blauwe zeeklei, leisteen en objects-trouvé. De zoektocht naar uitdrukkingsmogelijkheden in de materie wordt gecombineerd met motieven uit de directe omgeving.

Marianne J. Jansen uit Grijpskerk, tekenen, schilderen en beeldhouwen. Exposeert  in Dorpskerk Zuidlaren. Werk gaat over leven, verbinding en onderweg zijn. 

https://feestvandegeest.nl/gnd/

  • Rinsekoetjebil
  • Dorpskerk zuidhorn
  • De gastkerk
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Opening tamboer henk bakker

Henk Bakker stil van expo Tamboer in de mist in Noordhorn

31 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
"Ik ben er stil van en ook wel trots op dat de molen, de geschiedenis van Noordhorn en de kunstzinnige verbeeldingen van de Slag bij Noordhorn uit zo mooi samenkomen,"
Lees verder →
Schrijven

Schriefwedstried Nij Begun

29 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze zomer kun je in het Westerkwartier weer meedoen aan een schrijfwedstrijd van de Stichting Mien Westerkwartier.
Lees verder →
Gasvrije woningen

Westerkwartier deelt mee in € 7,6 miljoen voor kleine woningbouwprojecten

29 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zeven Groninger gemeenten hebben hun krachten gebundeld en met succes een gezamenlijke aanvraag gedaan in het kader van de Woningbouwimpuls.
Lees verder →
Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →