Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Fanerweg niet afsluiten maar verkeer over het spoor leiden”

28 oktober 2016    Zuidhorn-nieuws
Vervangen spoorbrug Fanerweg: Omzetderving winkeliers en onveilige situaties
Inloop-fanerweg-spoorbrug (2)

Donderdagavond was een inloopavond over de extra sneltrein Groningen Leeuwarden.

Bezoekers werd gevraagd mee te denken hoe de overlast te beperken bij de vervanging van de spoorbrug over de Fanerweg. Onlangs bleek dat deze 100 jaar oude brug niet geschikt voor aanpassing tot twee sporen en in zijn geheel moet worden vervangen.

Dit ingrijpende werk vergt zeker een jaar en de Fanerweg moet daarvoor worden afgesloten. Middels plattegronden informeerden medewerkers van de provincie en Prorail de bezoekers.

Door het afsluiten van de Fanerweg moet het verkeer worden omgeleid en dat verontrust met name winkeliers in het centrum van Zuidhorn.

De route vanaf Aduard is afgesloten en vanuit Boerakker/Niekerk zal het verkeer ook een andere route moeten volgen. Naast gevreesde omzetderving werden ook zorgen geuit over de verkeersveiligheid op de alternatieve routes.

Verkeer zal over het Noorderlicht het centrum kunnen bereiken, gaat dwars door de nieuwe woonwijk en passeert hierbij de Brede school.  De veilige routes van en naar school waaraan de scholen en verkeerscommissies met gemeente zorgvuldig gewerkt hebben destijds zijn dan ineens minder veilig.

De gemeente zet in op het beperken van de duur van het afsluiten maar een veel geopperde suggestie was een bypass cq tijdelijke brug over het spoor. Het verkeer kan gewoon blijven rijden, er ontstaan geen onveilige situaties op alternatieve routes én het werk mag uitlopen.

Eind november begint de formele inspraakprocedure. Gedurende zes weken kunnen zienswijzen worden ingediend. De werkzaamheden zelf zullen eind 2018 beginnen. De hefbrug Zuidhorn en spoorbrug van Starkenborgkanaal zijn dan al klaar.

 

De provincies Groningen en Fryslân, de gemeenten Leeuwarden, Groningen en Zuidhorn, ProRail en de gemeenten aan het spoor werken samen aan dit project.

Het spoor wordt verdubbeld tussen Zuidhorn en Hoogkerk over een lengte van 8 kilometer en bij station Zuidhorn komt een keerspoor.

  • Inloop-fanerweg-spoorbrug (1)
  • Inloop-fanerweg-spoorbrug (4)
  • Inloop-fanerweg-spoorbrug (5)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ondertekening dorps-isolatieaanpak (3)

Dorpsinitiatieven nóg beter op gang helpen

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondertekening samenwerking dorps-isolatieaanpak Westerkwartier
Lees verder →
Klaverjasclub zuidhorn (3)

Kaarten op tafel of ballen in het grind?

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Elke woensdag raak!
Lees verder →
Emma en juf brenda

Prijzen Kinderkunst uitgereikt

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de Kunst in de Etalageroute Zuidhorn
Lees verder →
Team 1 talero jeugd met links mathijs vening

Mathijs Vening piekt in topweek ttv Talero

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Met twee overwinningen op rij lijkt het landelijk spelende jeugdteam zich zonder al te veel problemen te handhaven
Lees verder →
Stuck herrie

De Peter, Pieternel en (Meindert) Kesanova show met STUCK HERRY

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 21 november presenteert In ‘t Holt 1654 de 18e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →
Afkicken roken

Veilig en effectief afkicken: wat je moet weten

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ontdek wat veilig en effectief afkicken inhoudt. Leer hoe een afkicktraject werkt, wanneer professionele hulp noodzakelijk is, en waar je informatie en steun vindt.
Lees verder →