Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Faillissement van de Gebiedscoöperatie Westerkwartier

14 september 2022    Zuidhorn-nieuws
"meest innovatieve instrument voor regionale ontwikkeling"
Ondertekening overeenkomst gebiedscooperatie westerkwartier 19dec2012

Groen Links is zeer verrast door het bericht dat de Gebiedscoöperatie Westerkwartier faillissement aanvraagt. Naast verrast zijn de leden er ook verdrietig van. Immers, de Gebiedscoöperatie Westerkwartier is/was een van de parels in onze gemeente. Ze werd vaak genoemd als wervend voorbeeld van een nieuwe ontwikkeling en aanpak: een zogenaamde coöperatie-nieuwe-stijl. Onderwijsinstellingen als de Hanzehogeschool en Terra zitten/zaten er zwaar in. Strategische partners zijn/waren onder meer de Rabobank en Staatsbosbeheer. In het beleid van de gemeente was/is de Gebiedscoöperatie Westerkwartier een belangrijke pijler: denk bijvoorbeeld aan het Voedselakkoord.

De fractie vraagt zich af hoelang de financiële problemen al spelen en of die eerder bekend gemaakt zijn aan het college en de raad? In de eerstvolgende raadsvergadering zal de fractie over dit onderwerp vragen stellen.

Zoals:
Wat zijn de mogelijkheden van de partners in en van de Gebiedscoöperatie om haar redden? En wat is de rol van de gemeente?
3. Wat is het perspectief van de medewerkers van de Gebiedscoöperatie?
4. Wat gebeurt er nu met de verschillende projecten van de Gebiedscoöperatie in onze gemeente?
5. Wat zijn de mogelijkheden voor een doorstart en wat kan de gemeente daarbij betekenen?
6. Kan de gemeenteraad op afzienbare tijd een uitgebreidere analyse krijgen van wat er niet goed is gegaan en wat ervan geleerd kan worden?

Woensdag 19 december 2012 was de startbijeenkomst van de Gebiedscoöperatie Westerkwartier, een vernieuwend samenwerkingsverband op het gebied van onderwijs, landbouw en Staatsbosbeheer.
De opening was 11 februari 2015 toen de Gebiedscoöperatie het pand achter de Tinq benzinepomp in Noordhorn betrok. Later werd het Gomaruscollege betrokken en onlangs werd een ruimte in het gemeentehuis te Zuidhorn gebruikt. Bij de Gebiedscoöperatie werken vijf mensen.

  • Oprichting gebiedscooperatie wk
  • Opening gebiedscorporatie (6)
  • Opening gebiedscorporatie (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →