Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Extra trillingsonderzoek nodig voor dubbel spoor Zuidhorn-Hoogkerk

26 februari 2019    Zuidhorn-nieuws
bepaald door Raad van State
Fanerspoorbrug

Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet aanvullend trillingsonderzoek laten uitvoeren bij een aantal huizen langs de spoorlijn tussen Zuidhorn en Hoogkerk, die verdubbeld wordt. Dat heeft de Raad van State bepaald in een zaak die was aangespannen door enkele bewoners en ondernemers uit de omgeving. Het gaat om een tussenuitspraak.

De spoorverdubbeling is nodig om een extra sneltrein te laten rijden tussen Groningen en Leeuwarden. Aannemer BAM Infra is vorig jaar begonnen met de realisatie. De aanpassingen voor de extra trein, waaronder de spoorverdubbeling, worden uitgevoerd binnen het project ESGL: Extra Sneltrein Groningen-Leeuwarden.

De omwonenden en ondernemers langs het spoor hebben beroep ingesteld tegen het tracébesluit ESGL omdat ze vrezen voor geluidsoverlast en andere vormen van hinder tijdens de aanleg van de lijn en daarna als er meer treinen gaan rijden. De ondernemers zijn bang voor negatieve gevolgen voor hun bedrijf. Ook maakten sommige bewoners bezwaar tegen de manier waarop de besluitvorming is verlopen en hebben ze twijfels over nut en noodzaak van het project.

Groencompensatie

De Raad van State verwierp de meeste bezwaren, maar stelde de betrokkenen op een aantal punten in het gelijk. Het ministerie krijgt vier maanden de tijd om aanvullend trillingsonderzoek te doen bij een aantal woningen. Ook moet het ministerie meer rekening houden met de belangen van een melkveehouder door aanvullend onderzoek te doen. De ondernemer verliest grond door het project die nodig is voor groencompensatie. Dat zou volgens de melkveehouder zijn faillissement kunnen betekenen.

Als de Raad van State akkoord gaat met de aanpassingen van het ministerie, dan zal de bestuursrechter een definitieve uitspraak doen. Als dat niet het geval is, dan komt er nog een aanvullende rechtszitting.

bron: Spoorpro

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond
Lees verder →
Jan visser (1897-1961), barbarossa pilsener, groningen

Bierproeverij bij tentoonstelling BIER Museum Wierdenland

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdag 25 juni 2026
Lees verder →
Zwemmers special olympics

Zwaai Zwemmers Zuidhorn uit naar de Special Olympics

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdagmorgen 12 juni 9.00 is het vertrek vanaf het gemeentehuis in Zuidhorn
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur Westerkwartier: Een tocht over land en over water

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Voorstelling Aan Boord wordt een theatrale dwaaltocht door Westerkwartier.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Samen in gesprek over wat er écht toe doet

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Interactieve bijeenkomst over leven, kwetsbaarheid en wensen voor de laatste levensfase
Lees verder →
Brug zuidhorn stremming

Staalkabels Brug Aduard worden eind juni vervangen

09 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Volledige stremming brug Aduard van 29 juni - 5 juli 2026
Lees verder →