Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Extra trillingsonderzoek nodig voor dubbel spoor Zuidhorn-Hoogkerk

26 februari 2019    Zuidhorn-nieuws
bepaald door Raad van State
Fanerspoorbrug

Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet aanvullend trillingsonderzoek laten uitvoeren bij een aantal huizen langs de spoorlijn tussen Zuidhorn en Hoogkerk, die verdubbeld wordt. Dat heeft de Raad van State bepaald in een zaak die was aangespannen door enkele bewoners en ondernemers uit de omgeving. Het gaat om een tussenuitspraak.

De spoorverdubbeling is nodig om een extra sneltrein te laten rijden tussen Groningen en Leeuwarden. Aannemer BAM Infra is vorig jaar begonnen met de realisatie. De aanpassingen voor de extra trein, waaronder de spoorverdubbeling, worden uitgevoerd binnen het project ESGL: Extra Sneltrein Groningen-Leeuwarden.

De omwonenden en ondernemers langs het spoor hebben beroep ingesteld tegen het tracébesluit ESGL omdat ze vrezen voor geluidsoverlast en andere vormen van hinder tijdens de aanleg van de lijn en daarna als er meer treinen gaan rijden. De ondernemers zijn bang voor negatieve gevolgen voor hun bedrijf. Ook maakten sommige bewoners bezwaar tegen de manier waarop de besluitvorming is verlopen en hebben ze twijfels over nut en noodzaak van het project.

Groencompensatie

De Raad van State verwierp de meeste bezwaren, maar stelde de betrokkenen op een aantal punten in het gelijk. Het ministerie krijgt vier maanden de tijd om aanvullend trillingsonderzoek te doen bij een aantal woningen. Ook moet het ministerie meer rekening houden met de belangen van een melkveehouder door aanvullend onderzoek te doen. De ondernemer verliest grond door het project die nodig is voor groencompensatie. Dat zou volgens de melkveehouder zijn faillissement kunnen betekenen.

Als de Raad van State akkoord gaat met de aanpassingen van het ministerie, dan zal de bestuursrechter een definitieve uitspraak doen. Als dat niet het geval is, dan komt er nog een aanvullende rechtszitting.

bron: Spoorpro

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Geheugenspel droomtocht visvliet

Niet vergeten: Stemmen op geheugenspel Visvliet

12 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eise Eisinga Droomtocht Visvliet dingt mee aan Kern met Pit prijsvraag
Lees verder →
Brug noordhorn open winter

Bouw hellingbanen fietsers Noordhorn begint volgende week

09 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug lager: gebruik van de hellingbanen eenvoudiger
Lees verder →
Bert nederveen 2022

Onvoldoende zicht op financieel kwetsbare inwoners zonder bijstandsuitkering

09 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Rekenkamer Westerkwartier: inkomensbeleid op orde, maar kwetsbare groepen nog onvoldoende bereikt
Lees verder →
Sneeuwpoppen

Sneeuw, Gladheid en strooien in onze gemeente

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook te glad voor Milieuboer, volgende week weer
Lees verder →
Hoogspanningslijn mast

Inloopbijeenkomst Ondergrondse hoogspanningslijn tussen Vierverlaten en Brillerij

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Belangrijk voor het stroomnet in de regio Winsum en Grijpskerk
Lees verder →
Dorpshuis Yt humsterland

Verduurzaming van maatschappelijk vastgoed in Groningen aantrekkelijker

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dorpshuis ’t Humsterland uit Oldehove verduurzaamt met rentekorting
Lees verder →