Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Extra donkere dagen voor bewoners van Houtenstraat Zuidhorn(update)

20 december 2012    Zuidhorn-nieuws
Straatverlichting al ruim drie weken uit
Enexis meetwagen

Eerst is het vervelend maar dan wordt je als bewoner toch wat pissig. Meerdere buurtgenoten hebben geklaagd bij de gemeente over het feit dat de lampen niet branden maar er gebeurt niks.
Met volle maan valt het prima te doen maar met nieuwe maan is het stikdonker en struikel je over stoepranden, dus nog maar eens gebeld, gemaild of zelfs naar het gemeentehuis om je beklag te doen.
Uiteindelijk viel er gisteravond een brief van de gemeente op de mat van de bewoners van de van Houtenstraat te Zuidhorn.
“Op dit moment hebben we te maken met een niet goed functionerende openbare verlichting bij u in de straat”  viel er in te lezen en het ”lampenprotocol” werd er in toegelicht.

Het blijkt een kabelstoring te zijn en daartoe dient Enexis in actie te komen. Vorige week werd de netbeheerder geattendeerd op de storing en vandaag stond de meetwagen er, maar dan moet er nog gegraven worden.
Aangezien daarvoor eerst een zogenaamde Klicmelding voor gemaakt moet worden, wat drie dagen kan duren wordt het waarschijnlijk niet alleen donkere dagen voor maar ook tijdens de kerstdagen.

UPDATE 15.00 Enexis is met groot materieel uitgerukt om de klus te klaren en na een algehele stroomstoring is de straatverlichting weer brandend gesignaleerd.

Verantwoordelijkheden
Lampen – gemeente
Ondergrondse deel Enexis
Lamp stuk? melden bij gemeente, deze schakelt installatiebedrijf in, die vervangt lamp ( binnen 10 werkdagen)
Blijkt Kabelstoring? Installatiebedrijf schakelt netbeheerder in, deze stuurt meetwagen (binnen 15 werkdagen )
Meetwagen zoekt probleem maar mag niet graven,
vervolgens dient er een zg Klic melding aan gevraagd te worden  om te zien waar andere kabels liggen( binnen 3 dagen)
Graafploeg gaat aan de slag
 

  • Enexis meetwagen argeloze bewoner
  • Enexis meetwagens
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kom feest 2026 (1)

Kom in Zuidhorn evenement: bescheiden maar gezellig

14 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Veel te doen in de regio
Lees verder →
Gouden leeuw kostuums (5)

Toneel, rommelmarkt, Kerk open en draaiende Molen

14 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Veel te doen in Noordhorn tijdens Open monumentendag:
Lees verder →
Mhcw maartenscharrenborg2

Hockeyclub Westerkwartier slaat wereldrecord hooghouden uit de boeken!

14 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
228 hockeyliefhebbers hielden zaterdag 12 september tegelijkertijd een bal in de lucht op het veld van hockeyclub Westerkwartier in Zuidhorn.
Lees verder →
Zunobri moet in okobies

Zunobri moet in OKO/Bies meerdere erkennen

14 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
eindstand op 18-9
Lees verder →
Daniel ongeslagen 12-9-26

Jur Jansonius en Daniël Gombert nemen Talero 1 op sleeptouw

14 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bij zowel bij de jeugd als de senioren is de najaarscompetitie van start gegaan.
Lees verder →
Letters

Werken aan taalvaardigheid met Taalbingo

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Eén op de zes volwassenen heeft moeite met taal
Lees verder →