Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Expositie In het Oog van de Storm geopend met Haiku

23 november 2020    Zuidhorn-nieuws
In de weekenden worden inloopworkshops georganiseerd
Openingshaiku aquarel

Met een samen bedachte haiku (kort Japans gedicht) is vrijdag 20 november in tijdelijke expositieruimte De Aquarel in Sebaldeburen de expositie Westerkwartier In het Oog van de Storm geopend door Bert Nederveen, wethouder (contactwethouder met dorp Sebaldeburen) gemeente Westerkwartier, bestuursvoorzitter Sebaldeburen.net Anne Marie van den Bos en de initiatiefnemers Myra Eeken-Hermans en Trija Fleer-Niks.

Openingshaiku:
Kunst moet, zeker nu
Het verbindt vele mensen
De school als basis


Het deel van de expositie dat zich bevindt in Museum Wierdenland in Ezinge was, vlak voor de extra coronamaatregelen de musea sloten, op 1 november reeds officieel geopend. Museum Wierdenland is inmiddels ook weer geopend voor publiek. In de weekenden worden inloopworkshops georganiseerd door een deel van de deelnemende kunstenaars aan de expositie. Op zaterdagen in Sebaldeburen en op zondagen in Ezinge vanaf 14.00 uur. Voor deze workshops is de deelname gratis, al
wordt een vrijwillige bijdrage voor de onkosten op prijs gesteld.


Workshopprogramma:
21 november - Muziekinstrument knutselen voor jong en oud met Willemien Renkema Louwes
22 november- Schilderen met Anneke Hoes
28 november- Tekenen met Trija Fleer-Niks
29 november – Dichten met Myra Eeken-Hermans
5 december – Dichten met Myra Eeken-Hermans
6 december – Tekenen met Trija Fleer-Niks
12 december – Botanisch tekenen met Reny Kramer
13 december – Schilderen met Trija Fleer-Niks

Expositie
Van 3 november 2020 tot en met 10 januari 2021 is in Museum Wierdenland in Ezinge én in de tijdelijke expositieruimte De Aquarel in Sebaldeburen de expositie ‘Westerkwartier In het Oog van de Storm’. Een expositie, bestaande uit 47 kunstwerken door 23 Westerkwartierse kunstenaars gemaakt in coronatijd, geïnspireerd door haiku’s en de regio Westerkwartier. 
De expositie is in Ezinge dagelijks (behalve maandag) geopend van 13.00 tot 17.00 uur en in Sebaldeburen alleen op vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Entree is op beide locaties 3 euro. Op de zaterdagmiddag in Sebaldeburen en op zondagmiddag in Ezinge worden creatieve inloopworkshops (themacafés) tekenen, botanisch tekenen, schilderen of gedichten schrijven georganiseerd, waar iedere bezoeker tegen een vrijwillige bijdrage voor de onkosten aan mee kan doen.
Doel
Het doel van dit initiatief is verbinding creëren tussen kunst, cultuur en musea in het Westerkwartier in een tijd dat het lastig is voor kunstenaars om zichtbaar te zijn. “In de nieuwe gemeente kent nog niet iedereen elkaar. En wij willen kunstenaars in het Westerkwartier een podium geven waarop ze met hun werk zichtbaar kunnen zijn,” vertellen initiatiefnemers Myra Eeken-Hermans en Trija Fleer-Niks, “het Westerkwartier bevindt zich met corona in het oog van de storm, waar uiterste stilte heerst. Om deze
stilte zichtbaar te maken en te verwerken, organiseren wij dit podium”. 

  • Oogvandestorm
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →