Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Evacuédag en fredewaldamiddag: een uniek gebeuren!

19 april 2010    Zuidhorn-nieuws
Radio Westerkwartier en Fredewalda, Een unieke combinatie van verleden en heden. Radio Westerkwartier, in Marum en Grootegast op de kabel op 105.9 MHz en in uw autoradio of op uw FM antenne 105.3

Radio Westerkwartier en Fredewalda,

Een unieke combinatie van verleden en heden. Radio Westerkwartier, in Marum en Grootegast op de kabel op 105.9 MHz en in uw autoradio of op uw FM antenne 105.3 MHz, de lokale omroep in het Westerkwartier houdt zich regelmatig bezig met lokale culturele zaken en laat organisatoren zelf aan het woord. Zo ook op vrijdag de 23ste april. Om 20:00 zal op Radio Westerkwartier een gesprek plaats vinden met twee medewerkers van Fredewalda omtrent de:


EVACUÉDAG EN FREDEWALDAMIDDAG : een uniek gebeuren!

Op zaterdag 1 mei organiseert Fredewalda in het kader van 65 jaar bevrijding een heel bijzondere bijeenkomst. : een terugkomdag voor hongervluchtelingen uit de grote steden in het Westen van Nederland en evacués uit WO 2.
Eind 1944, begin 1945 kwamen er evacués in Tolbert. Deze mensen kwamen lopend of per trein in veewagons uit Noord Limburg naar het Noorden. Ze waren gevlucht voor het oorlogsgeweld in de Oostelijke Maaslinie. Gastvrij werden ze opgevangen in Tolberter gezinnen.

Fredewalda heeft intensief naar namen en adressen van evacués gezocht via de plaatselijke media en de media in de regio Noord Limburg. Zelfs het parochiekrantje kwam er aan te pas. Het resultaat is geweldig!
De mensen zijn enthousiast en blij dat dit gebeurt: het is een stukje verwerking van een moeilijke fase in hun leven. Er zijn in die tijd 7 baby’s geboren, dus de jongste evacués zijn 65. De oudste , die door de filmploeg in Heijen op de film is gezet, is bijna 100 jaar!

’s Morgens worden de gasten, samen met mensen uit hun gastgezin ontvangen in de Postwagen, waar burgemeester Hoekstra van Leek, de dag zal openen.
Na de lunch worden er oude plekjes opgezocht. Om 14.30 zijn de evacués weer in de zaal, want dan begint de traditionele Fredewaldamiddag met het thema "EVACUÉS": film en verhalen over de evacuatietijd verteld door evacués.
De middag begint om 14.30 uur, de zaal is open om 14.00 uur. Plaats: de Postwagen in Tolbert.
Deze middag is gratis voor donateurs van Fredewalda. Men kan ter plekke donateur worden voor € 12.50 per jaar om deze middag te kunnen bijwonen.

Wilt u meer weten over Fredewalda of over de evacués: luister komende vrijdag 23 april naar Radio Westerkwartier
19-04-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Kerstboodschap burgemeester, Inloopbijeenkomst en Samen sterk in een noodsituatie

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 december
Lees verder →
Zunobrileeuwarden

Zunobri mag blij zijn met een punt

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Moeizame middag in Leeuwarden
Lees verder →
Ttv assen ruben talen

Prima prestaties ttv talero jeugd in Assen

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
perspectief voor de toekomst
Lees verder →