Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Europa Kinderhulp regio Groningen in 2014 40 jaar

8 november 2013    Zuidhorn-nieuws
dit jaar 71 “kwetsbare” ondergebracht bij Gastouders

De Stichting Europa Kinderhulp is een landelijke organisatie zonder winstoogmerk en bestaat geheel uit vrijwilligers. Er zijn geen betaalde krachten.
De Stichting is in 1961 opgericht en is sinds 1973 actief in de noordelijke provincies. Vanaf 1974 is Groningen een zelfstandige regio.
In de afgelopen jaren hebben veel “kwetsbare” kinderen kunnen genieten van een zomervakantie bij gastouders in onze provincie, een ervaring die hen niet kan worden afgenomen.

In de laatste jaren is het aantal vakantie gastouders echter drastisch teruggelopen. In het jaar 2000 konden wij voor ruim 160 kinderen een plek vinden, in 2013 waren dat er 71. Deze teruggang is niet alleen in Groningen, maar ook in de rest van Nederland merkbaar.
De vakantiekinderen komen hoofdzakelijke uit gezinnen waar sociale en/of financiele problemen zijn. De ouder(s) houden wel van hun kinderen maar zijn niet in staat om ze die verzorging, aandacht en liefde te geven die zij nodig hebben. Ook zijn er kinderen die in een tehuis verblijven.

Hoewel de situatie in Europa sinds 1961 is veranderd, is het werk van Europa Kinderhulp nog steeds nodig. Vooral met het aanhouden van de huidige crisis zijn er steeds meer kinderen die in armoede leven, ook in Nederland. Voor hen is deze crisis extra voelbaar omdat het in tijden van voorspoed al moeilijk voor hen is. Kinderen die het in hun dagelijks leven niet gemakkelijk hebben. Als vakantie gastouder kunt u voor hen het verschil maken in hun moeilijke leven.

Al deze kinderen zijn gebaat met een periode van geborgenheid, aandacht en liefde. Een periode dat ze 3 keer per dag te eten krijgen en een veilig bedje om in te slapen. Voor hen is het belangrijk dat zij de problemen van thuis kunnen vergeten en ongedwongen kind kunnen zijn. Dure uitstapjes worden zeker niet van de vakantie gastouders verwacht, gewoon meedraaien in het gezin. Dit is voor hen een voorbeeld om mee terug te nemen.
Mocht uw belangstelling zijn gewekt, weet dan dat u er tijdens de vakantieperiode niet alleen voor staat. De twee coördinatoren van de kinderreis zijn 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar om u bij te staan.

In de provincie Groningen komen kinderen uit Nederland, België, Duitsland en Frankrijk.
Voor verdere inlichtingen kunt u bellen met Mevr. A. van der Ploeg, telefoon 0594-614299 of van dinsdag t/m vrijdag van 9 tot 12 uur met het landelijke secretariaat telefoon 0118-627974.
Ook kunt u kijken op de site www.europakinderhulp.nl, daar staan ook de data van de kinderreizen in 2014 vermeld.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Poster new life choir

Podium Hazelaar verwelkomt New Life Choir in Marum

24 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Podium Hazelaar is trots om op zondag 21 juni het bijzondere New Life Choir te mogen ontvangen in de Bibliotheek van Marum. Onder leiding van dirigent en trompettist Rani Elias brengt het koor een inspirerend programma waarin Arabische en Nederlandse zang samenkomen.
Lees verder →
Avondvierdaagse 2025 dag 1 (1)

Avondvierdaagse Zuidhorn 2026: samen in beweging!!!

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 8 tot en met 11 juni 2026
Lees verder →
Winnaar cultuurprijs 2025 cmv juliana aduard-001

Inwoners kunnen kandidaten voordragen voor de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie verdient volgens u de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026?
Lees verder →
Slagbijnoordhorntk (7)

Permanente expositie Tamboer in de mist in molen Fortuna Noordhorn

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
rondom het thema De slag bij Noordhorn
Lees verder →
Golf-golfen

Golfen als nieuwe hobby: Een sportief dagje uit

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zoek je een nieuwe hobby die je lekker buiten in beweging brengt?
Lees verder →
Tablet

Tablets huren voor bedrijven

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Ieder bedrijf is op zoek naar manieren om te innoveren.
Lees verder →