Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Eric en Sytze hebben een dikke 800 kilometer voor de boeg

11 september 2020    Zuidhorn-nieuws
Goederen op weg naar Roemenië
Goederen voor roemenie

 De Stichting werkgroep Roemenië PKN, die al sinds 1995 actief is,  kan 10 september weer een transport naar met hulpgoederen naar Kunrau laten gaan.

De goederen zijn bestemd voor Roemenië waar nog steeds grote armoede heerst en gebrek is aan veel spullen.

Eric Schimmel en Sytze Bakker gaan achter het stuur van twee bakwagens en rijden naar het Oosten. In Kunrau (voormalig Oost-duitsland) wordt alles opgeslagen in een grote schuur. Deze en andere goederen die door de daar gevestigde diaconie Altmark verzameld worden komen daar terecht. Als er voldoende verzameld is gaat alles in een grote truck met oplegger naar Roemenië.

Eric Schimmel is zelf ook al in Roemenië geweest en schrok van de omstandigheden waarin mensen daar moeten leven. Reden voor hem om zich in te zetten samen met de andere leden van de werkgroep; Albert Teelken, Anneke Wigboldus, Gerben van IJzendoorn, Lodewijk Hoogstra en Marjolein van IJzendoorn. Allen verrichten zij hun werkzaamheden op vrijwillige basis.

Inzamelen goederen
Eén van de hoofdtaken van de werkgroep is het inzamelen en transporteren van kleding en andere goederen.  Inzameling hiervan is elke 3e dinsdag van de maand (behalve juli en augustus) bij de garagebox op het terrein van Bouwbedrijf Huizinga, Brilweg 11 in Zuidhorn.  15 september is de eerstvolgende inzameling. Voor het komende transport is al meer dan normaliter ingezameld. Zelfs in de huizen van de leden van werkgroep staan spullen opgeslagen.

De stichting is o.a. blij met alle soorten kleding en schoeisel, Speelgoed, Linnengoed, Toiletartikelen, Schoolmaterialen,  (Kinder) fietsen, Lappen stof, garen, knotten wol, naalden, etc, Houdbaar voedsel. Kijk voor een volledige lijst op de website van de Stichting.

Financiën
Om het vervoer van de goederen te realiseren, moeten kosten gemaakt worden. Eén transport naar Kunrau kost ca. € 500,-. Indien u hier aan bij wilt dragen, kunt u dit doen bij het inleveren van de goederen of door een bedrag over te maken op het rekeningnummer van de stichting. IBAN: NL72RABO 0317 7445 69

De stichting heeft een ANBI-certificering, wat betekent dat giften (onder voorwaarden) aftrekbaar zijn voor de inkomstenbelasting. Kijk voor alle informatie op http://www.stichtingwerkgroeproemeniepknzuidhorn.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →