Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Erfgoedinspectie tevreden over gemeente Zuidhorn

31 augustus 2012    Zuidhorn-nieuws

De Erfgoedinspectie, die landelijk toezicht houdt op de Monumentenwet, heeft de gemeente Zuidhorn onder de loep genomen en gunstig beoordeeld.

De gemeente blijkt goed voor zijn monumenten te zorgen. Zo heeft Zuidhorn onlangs nog het maximale subsidiebedrag losgepeuterd voor het herstel van de vier korenmolens in de gemeente.

Op het gebied van archeologie kan de gemeente nog verbeteringen aanbrengen volgens de Erfgoedinspectie. De gemeente heeft hierop samen met de andere gemeenten in het Westerkwartier actie ondernomen. De vier gemeenten gaan gezamenlijk het archeologie- en cultuurhistorisch beleid ontwikkelen. Naar verwachting is dit beleid in het voorjaar van 2013 gereed.

Open Monumentendag zelf is op zaterdag 8 september.

Op 6 september zal voor de derde keer een informatieavond worden gehouden. Aan bod komen onder andere de geschiedenis van Middag-Humsterland, het gemaal de Waterwolf en de oude begraafplaatsen.Die dag staan twee onderwerpen centraal:

- Het Nationaal Landschap Middag-Humsterland met daarin speciale aandacht voor de daarin aanwezige monumenten zoals de Nederlands Hervormde kerken in Niehove en Oldehove, molen De Leeuw in Oldehove en het gemaal De Waterwolf.

- De historische en opgeknapte kerkhoven en begraafplaatsen zoals onder andere het oude kerkhof Lagemeeden nabij Den Horn.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →