Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Energiemarkt voor huurders en kopers in Aduard

21 mei 2010    Zuidhorn-nieuws
Donderdag 27 mei organiseerden de gemeente Zuidhorn en woningbouwcorporatie Wold & Waard voor het eerst een Energiemarkt. De markt vond plaats in mfc De Meeden in Aduard en was bedoeld voor de

Donderdag 27 mei organiseerden de gemeente Zuidhorn en woningbouwcorporatie Wold & Waard voor het eerst een Energiemarkt. De markt vond plaats in mfc De Meeden in Aduard en was bedoeld voor de bewoners van de Albert Harkemaweg, Schoolstraat, Rijskampstraat, Bloemstraat, Wessel Gansfortstraat, Langelaan en de Baron L van Aduardsingel in Aduard. De gemeente en de woningbouwcorporatie willen samen met betreffende bewoners de huur- en koopwoningen in genoemde straten duurzamer maken. Aduard is het eerste dorp in de gemeente waar dit wordt uitgevoerd.

Markt
Tijdens de markt kregen de aanwezigen informatie van Wold & Waard over de mogelijkheden voor energiebesparing in de (huur)woningen. Voor elke woning is een advies op maat beschikbaar. De bedrijven, die de werkzaamheden gaan uitvoeren voor de woningbouwcorporatie, presenteren zich ook op de energiemarkt. Daarnaast zijn er speciaal voor de huizenbezitters verschillende partijen aanwezig, die informatie kunnen bieden over bijvoorbeeld vloer- en spouwmuurisolatie, zonneboilers- en panelen, ventilatie, dubbel glas, verwarmingsketels en subsidies.

Energiebesparende maatregelen
Beide organisaties willen de komende jaren fors inzetten op energiebesparende maatregelen in de bestaande woningvoorraad in de gemeente. Per dorp kijken de organisaties samen met bewoners naar de mogelijke maatregelen. Dit moet op den duur zorgen voor een lagere energierekening en meer wooncomfort voor bewoners.

Samenwerking
De samenwerking tussen de gemeente en Wold & Waard is uniek en levert meerdere voordelen op. Door het samenwerkingsverband leidt grootschalig inkopen tot gunstige inkoopprijzen van producten en diensten. Hiervan kunnen eigenaren van koopwoningen vervolgens profiteren. Wold & Waard heeft voor 2010 in de gemeente Zuidhorn twee kernen op het programma, Aduard en Noordhorn.
De Wibrandusstraat in Aduard is in 2009 al aangewezen als pilotproject, omdat in deze straat een mooie verdeling bestaat in het aantal huur- en koopwoningen. De betreffende bewoners hebben enthousiast en positief gereageerd op deze actie van de gemeente en de woningbouwcorporatie.
21-05-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →