Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Energie, financiering en een broodje kroket bij Ondernemers lunch

22 november 2022    Zuidhorn-nieuws
Presentaties bij Dag van de Ondernemer
Ondernemerslunch wk-2022 (3)

18 november werd door de gemeente Westerkwartier in het kader van de Dag van de Ondernemer een lunch georganiseerd.  

In de Postwagen te Tolbert kwam een vijftigtal ondernemers op de lunch af waarbij enkele presentaties werden gegeven over Grobusiness, Fonds Nieuwe Doen en de Kredietunie Westerkwartier.

Wethouder Marjan Sijperda opende de bijeenkomst en vertelde zich in te zetten voor een ondernemersvriendelijk klimaat; vitale winkelkernen, dienstverlening, vestigingsklimaat en het versterken van het ondernemerschap. De net ingevoerde nieuwsbrief en Ondernemerslunch zijn onderdeel daarvan zei ze.

Presentaties
GroBusiness is hét centrale contactpunt voor ondernemers in de provincie Groningen. Voor algemene ondernemersvragen, specifieke hulp of vrijblijvend sparren kunnen ondernemers er terecht.
https://grobusiness.nl/

Fonds Nieuwe Doen,
een initiatief van de Provincie, is een Energiefonds van € 33 miljoen voor investeringen in projecten die een positieve bijdrage leveren aan de energietransitie. Van het bedrag is reeds € 32 miljoen uitgegeven. Geerten Eijkelenboom van het Fonds bevroeg de aanwezigen over hun investeringen in duurzaamheid en sprak ze bij over de mogelijkheden van het Fonds. Vanuit de aanwezigen kwam enige scepsis over het “uitgegeven provincie geld” en Eijkelenboom werd gevraagd naar een geslaagd project.

Hij gaf het voorbeeld van DCP in Ter Apelkanaal. Dit bedrijf ontwikkelde een hele innovatieve methode om eiwitten voor de voedingsmiddelenindustrie uit zogeheten bijproducten te halen Bij het procesproces wordt CO2 als grondstof gebruikt, wat betekent dat de fabriek CO2 consumeert. Met financiering door Fonds Nieuwe Doen, is een nieuwe fabriek gebouwd. 
https://www.fondsnieuwedoen.nl/

Tot slot presenteerde de Krediet unie Westerkwartier zich. 
Een club van ondernemers die middels coaching en leningen andere ondernemers verder kan helpen. Hun missie is het versterken van de economische structuur en leefbaarheid door zelfredzaamheid te vergroten.
https://www.kredietuniewesterkwartier.nl/

Na de lunch kon er door de aanwezigen nog even worden nagepraat met elkaar en de inleiders.

  • Ondernemerslunch wk-2022 (1)
  • Ondernemerslunch wk-2022 (6)
  • Ondernemerslunch wk-2022 (8)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, Gemeenteraadsverkiezingen en hulp bij belastingaangifte

10 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →
Mathijs vening ongeslagen tegen tjuchem 3

Eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero verstevigd koppositie

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
TTV Talero 1 ruim aan kop in 2e klasse
Lees verder →
Groente baby

Nieuwe subsidieronde voor gezonde leefstijl

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisaties kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage tot 15.000 euro
Lees verder →