Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Eerste woningen opgeleverd in fase 2a Oostergast Zuidhorn

3 juni 2013    Zuidhorn-nieuws
In de wijk Oostergast in Zuidhorn wordt volop gebouwd aan starterswoningen, projectwoningen en vrijstaande woningen op vrije kavels.
Oostergastbouw2013

In de wijk Oostergast in Zuidhorn wordt volop gebouwd aan starterswoningen, projectwoningen en vrijstaande woningen op vrije kavels. De eerste resultaten zijn ook al te zien. Zo zijn 14 projectwoningen van Plegt-Vos opgeleverd en inmiddels al deels bewoond. Daarnaast heeft het nieuwe zwemcentrum Zuidhorn in de Oostergast eind maart zijn deuren geopend.

Vrije kavels
In de Oostergast fase 2 A verrijzen de eerste woningen op de vrije kavels. In fase 1 zijn nog 3 gunstig gelegen hoekkavels aan het water in de verkoop gezet voor de realisatie van vrijstaande fraai vormgegeven klassieke woningen (twee bouwlagen en mogelijkheid tot 4 slaapkamers) voor een VON-prijs vanaf € 250.000,--. De realisatie van deze fraaie woningen is in handen van Notebomers Bouwgroep.

Projectwoningen
Plegt-Vos heeft inmiddels de eerste 14 woningen in de Oostergast fase 2 opgeleverd. Aanvullend biedt Plegt-Vos 12 projectmatige woningen aan van het type Bouvard, Huygens en Sagan. De prijs klasse varieert van € 169.900,-- tot € 208.900,-- VON.

Energiezuinige starterswoningen
Van de 23 starterswoningen in fase 1E zijn er 17 verkocht. De bouw van deze 17 vordert snel. De oplevering van de eerste 7 starterswoningen is naar verwachting in juli en de overige 10 in september. De laatste 6 starterswoningen worden gerealiseerd na verkoop. Bij de bouw van de woningen speelt duurzaamheid een belangrijke rol. Alle 23 woningen worden voorzien van extra energiebesparende maatregelen, waaronder zonnepanelen of zonneboilers.

Woon- en energiebeurs
Zaterdag 8 juni van 11.00-16.00 uur organiseert de gemeente een woon- en energiebeurs in het gemeentehuis te Zuidhorn (Hooiweg 9). Lokale ondernemers staan hier om bezoekers te informeren over de vele mogelijkheden op het gebied van energiebesparende maatregelen. Daarnaast is er een mooi en ruim aanbod van nieuwbouw (projectwoningen en vrije kavels) en bestaande woningen in de gemeente.

Ook voor vragen over de financiering van een woning, vrije kavel en/of energiebesparende maatregelen kunnen bezoekers terecht op de beurs.
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →
Lisette en auke kerststallen

Kerststallen te koop voor toneelvoorstelling

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
nagelaten door een gewaardeerd lid van Eendracht
Lees verder →
Terp van ezinge

Nieuw perspectief van het Reitdiepgebied

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
inwoners, boeren, ondernemers en andere betrokkenen kunnen een inkijkje nemen in de conceptversie van het Perspectief
Lees verder →
Stretchtent

De ultieme gids voor het kopen van een stretchtent

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Een stretchtent is voor veel evenementen een ideale oplossing.
Lees verder →
 

SGP Westerkwartier zoekt nieuwe lijsttrekker: unieke kans voor betrokken kiezers.

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Voor het eerst in de geschiedenis is de functie openbaar opengesteld.
Lees verder →
Moeder-kind

Het kindpakket is weer beschikbaar

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het kindpakket is voor gezinnen met kinderen onder de 18 jaar die gebruik maken van de minimaregeling 2025.
Lees verder →