Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Eerste Nieuwjaarsspeech Zuidhorn burgervader Swart

4 januari 2012    Zuidhorn-nieuws
Groei en het menselijke aspect

Groei en het menselijke aspect

Burgemeester Swart kan “lekker uit het hoofd” een toespraak houden bleek wel weer tijdens de nieuwjaarsreceptie afgelopen dinsdag. Een enthousiasmerend verhaal over groei ( 63 inwoners meer in de gemeente en 79 woningen bijgebouwd) en de menselijk kant van de samenleving

Hij sprak over de tegenstellingen in 2011 waarin hij een winkelcentrum en parkeergarage mocht openen in Zuidhorn maar ook een supermarkt moest sluiten in Visvliet.

Een jaar waarin het besluit viel dat de Waterborgh sluit maar ook een zwembad zich weer gaat vestigen.

Grijpskerk wat eerst niet en dan weer niet maar uiteindelijk toch een kunstgrasveld krijgt en waarin bibliotheken toch open bleven.

Tegenstellingen; enerzijds een project als een Spoorbrug en anderzijds het hoogholtje in Niezijl.

Voor 2012 liggen de volgende zaken klaar; Er zal veel voorbereidend werk verricht moeten worden voor de rondwegen bij Aduard en Noordhorn.

Ook is er de uitdaging om met de krimpende financiële middelen creatief om te gaan, wat Swart als een uitdaging ziet. Zijn afkomst verloochende hij niet door Zuidhorn te schetsen als een zeewaardig schip wat op koers moet blijven gehouden. Windkracht 1,2 is aardig zeilweer maar opgewonden wordt je daar niet van meldde hij, de uitdaging ligt er in om met tegenwind of storm ook mooie resultaten te bereiken.

Maar vooral en bovenal inzetten op het versterken van de relatie met de dorpen en de burgers.

U en wijzelf zijn het belangrijkste.

Een gelukkig Nieuwjaar.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pillentoppers

Pillen topper Janneke van der Leest beklimt de Alpe d’HuZes

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
4 juni samen de berg op met collega's Aukelina en Gineke
Lees verder →
Fietshelling (3)

Hellingbanen brug Zuidhorn-Noordhorn later open

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
vanaf dinsdag 20 januari klaar voor voetgangers en fietsers
Lees verder →
Richard lamberst vz

Richard Lamberst verkozen tot lijsttrekker VZ Westerkwartier

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
blok lijstduwers met oudgedienden
Lees verder →
Zusan seggelinck

Muzikale Nijjoarsvisite PLACK Westerkwartier goed bezocht

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Feestelijke avond in het Baron Theater
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur! in Westerkwartier

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Theater project Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen. In elke gemeente wordt het gesprek op gang gebracht over de uitdagingen die de toekomst met zich meebrengt.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Openbare raadsactiviteit Gebiedstransformatie in het Zuidelijk Westerkwartier

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In een raadsactiviteit worden de fracties geïnformeerd
Lees verder →