Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Eerste én laatste nieuwjaarstoespraak burgemeester Zuidhorn

3 januari 2018    Zuidhorn-nieuws - fotos
“We blijven werken aan het welzijn van de inwoners”
Nieuwjaarsreceptie zh (1)

Waarnemend burgemeester Greetje de Vries-Leggedoor begon haar nieuwjaarstoespraak met het leed wat naast het lief gebeurde het afgelopen jaar; het overlijden van Bert Swart wat de gemeenschap diep heeft geraakt.  De woorden geliefd, gerespecteerd en gemist, die zij gebruikte over Bert Swart ontlokte instemming vanuit het publiek.

Zijn betrokkenheid herkende Greetje de Vries-Leggedoor ook bij heel veel inwoners van Zuidhorn. Dat zijn onder meer de vele vrijwilligers die de gemeente bijeenhouden. “Zonder hen zou de gemeente er heel anders uit zien” zei ze. De leefbaarheidsprijs is in het leven geroepen om deze vrijwilligers te eren.
» Lees ook over de uitreiking van de leefbaarheidsprijs

Groei
Het afgelopen jaar is de gemeente per saldo met 57 inwoners gegroeid, niet veel maar er hebben zich toch 993 nieuwe inwoners, waaronder 193 kinderen gevestigd. Hiermee groeit het aantal inwoners naar 18921. Ook zijn er 59 huizen bijgebouwd.

Zuidhorn wil een brug slaan tussen het beleid en de inwoners. Dit gebeurt onder andere met innovatieve dienstverlening. Middels het gebruik van Blockchain wordt er bijvoorbeeld een Kindpakket aangeboden. ( » Lees daarover )

Ook letterlijk zijn er bruggen geslagen het afgelopen jaar; In Niezijl, Kommerzijl zijn bruggen gerenoveerd en uiteraard het gereed komen van de Spoorbrug en hefbrug in Zuidhorn. Andere projecten die zijn afgerond zijn het Busstation, De Langestraat in Noordhorn en de Herestraat in Grijpskerk.

2018
“Dit jaar blijft de winkel open terwijl er druk wordt gewerkt aan het overgaan naar de nieuwe gemeente” zo zei de burgemeester. “We blijven werken aan het welzijn van de inwoners”. Projecten die nu lopen zijn onder andere de brug en rondweg in Aduard en het stationsgebied in Zuidhorn.

Krimp doet zich niet voor in Zuidhorn en ook niet in de drie andere gemeentes waarmee Zuidhorn straks de nieuwe gemeente Westerkwartier gaat vormen. In 2018 gaan de gemeenten samen.Dan wordt ook een nieuwe burgemeester aangesteld.

Na het toekennen van de leefbaarheidsprijs werd er in een zeer huiselijk ingericht gemeentehuis met een hapje en een drankje het nieuwejaar afgetrapt. DE muziek werd vberzorgd door Kunstbedrijven Westerkwartier. Petra Wielemaker speelde piano en Lindy Adema floot dwars.

  • Nieuwjaarsreceptie zh (2)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (4)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (5)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (6)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (7)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (8)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (9)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (10)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (11)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (13)
  • Leefbaarheidsprijs-2018
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Molen fortuna asbreuk (1)

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug – een feestelijk moment in Noordhorn

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Dinsdag 1 juli worden de roeden vanaf 09.00 geplaatst
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Geweldige ambiance, grote publieke belangstelling en spannende koersen in Aduard

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Face Ris van Stefan Schoonhoven wint prijs Paardensportvereniging Zuidhorn
Lees verder →
Schoolbus lauwerzijl schollema

Kinderen uit Lauwerzijl duurzaam naar school

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Officiële ingebruikname elektrische schoolbus Lauwerzijl
Lees verder →
Senior hulp

Oplossing personeelstekort ouderenzorg stap dichterbij

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Mensen met hart voor de zorg (maar nog zonder vakdiploma) kunnen aan de slag bij ouderenzorginstellingen in Groningen
Lees verder →
 

Ontdek jouw perfecte sokkenmatch online

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Acro anne bente bakker, lauren vrij en meren veenstra

Acro Academy Noord Nederland op Limes World Cup in Duitsland met medailles naar huis

25 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Ook voor Merel Veenstra uit Zuidhorn
Lees verder →