Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Eerste én laatste nieuwjaarstoespraak burgemeester Zuidhorn

3 januari 2018    Zuidhorn-nieuws - fotos
“We blijven werken aan het welzijn van de inwoners”
Nieuwjaarsreceptie zh (1)

Waarnemend burgemeester Greetje de Vries-Leggedoor begon haar nieuwjaarstoespraak met het leed wat naast het lief gebeurde het afgelopen jaar; het overlijden van Bert Swart wat de gemeenschap diep heeft geraakt.  De woorden geliefd, gerespecteerd en gemist, die zij gebruikte over Bert Swart ontlokte instemming vanuit het publiek.

Zijn betrokkenheid herkende Greetje de Vries-Leggedoor ook bij heel veel inwoners van Zuidhorn. Dat zijn onder meer de vele vrijwilligers die de gemeente bijeenhouden. “Zonder hen zou de gemeente er heel anders uit zien” zei ze. De leefbaarheidsprijs is in het leven geroepen om deze vrijwilligers te eren.
» Lees ook over de uitreiking van de leefbaarheidsprijs

Groei
Het afgelopen jaar is de gemeente per saldo met 57 inwoners gegroeid, niet veel maar er hebben zich toch 993 nieuwe inwoners, waaronder 193 kinderen gevestigd. Hiermee groeit het aantal inwoners naar 18921. Ook zijn er 59 huizen bijgebouwd.

Zuidhorn wil een brug slaan tussen het beleid en de inwoners. Dit gebeurt onder andere met innovatieve dienstverlening. Middels het gebruik van Blockchain wordt er bijvoorbeeld een Kindpakket aangeboden. ( » Lees daarover )

Ook letterlijk zijn er bruggen geslagen het afgelopen jaar; In Niezijl, Kommerzijl zijn bruggen gerenoveerd en uiteraard het gereed komen van de Spoorbrug en hefbrug in Zuidhorn. Andere projecten die zijn afgerond zijn het Busstation, De Langestraat in Noordhorn en de Herestraat in Grijpskerk.

2018
“Dit jaar blijft de winkel open terwijl er druk wordt gewerkt aan het overgaan naar de nieuwe gemeente” zo zei de burgemeester. “We blijven werken aan het welzijn van de inwoners”. Projecten die nu lopen zijn onder andere de brug en rondweg in Aduard en het stationsgebied in Zuidhorn.

Krimp doet zich niet voor in Zuidhorn en ook niet in de drie andere gemeentes waarmee Zuidhorn straks de nieuwe gemeente Westerkwartier gaat vormen. In 2018 gaan de gemeenten samen.Dan wordt ook een nieuwe burgemeester aangesteld.

Na het toekennen van de leefbaarheidsprijs werd er in een zeer huiselijk ingericht gemeentehuis met een hapje en een drankje het nieuwejaar afgetrapt. DE muziek werd vberzorgd door Kunstbedrijven Westerkwartier. Petra Wielemaker speelde piano en Lindy Adema floot dwars.

  • Nieuwjaarsreceptie zh (2)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (4)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (5)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (6)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (7)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (8)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (9)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (10)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (11)
  • Nieuwjaarsreceptie zh (13)
  • Leefbaarheidsprijs-2018
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dichtclub summerproat

Dichtclub op Summerproat: 74 unieke woorden voor zes dichters

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Woorden als "schutteldoek"; en "skutteldoek"
Lees verder →
College 2026

Nieuw college van B&W Westerkwartier

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
burgemeester Van der Tuuk met de wethouders Haze (VZ Westerkwartier), Lamberst (VZ Westerkwartier), Schollema (PRO), Steenbergen (ChristenUnie Westerkwartier) en Betten (VVD).
Lees verder →
Politie insluipers inbraak

Voetjes-actie maakt inwoners bewust van inbraakrisico’s

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Medewerkers van gemeente Westerkwartier, politie en woningcorporatie Wold & Waard maakten afgelopen week rondes door verschillende dorpen in de gemeente.
Lees verder →
Veiligheidsdag2026

Veiligheidsdag Westerkwartier: zet hem vast in je agenda

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 29 augustus staat Familiepark Nienoord in Leek volledig in het teken van veiligheid.
Lees verder →
Slaapkamer bed

Het beste bed voor zijslapers, rugslapers en buikslapers

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Lekker wakker worden begint bij een bed dat past bij jouw lichaam en slaaphouding. Als je nek, schouders of rug ’s ochtends vaak stijf aanvoelen, kan de ondersteuning beter. Een fijn bed geeft rust, voelt comfortabel en helpt je ontspannen liggen. Daardoor slaap je dieper en stap je...
Lees verder →
Hero

Een dorpsactiviteit voorbereiden: kleding op de takenlijst vóór de laatste week

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij verenigingen en dorpsactiviteiten wordt kleding vaak gezien als detail. In werkelijkheid beïnvloedt het herkenbaarheid, foto's en de rust van de organisatie.
Lees verder →