Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Eerste discussieavond PvdA-Westerkwartier in Grand Café In ’t Holt 1654

4 september 2017    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
21 september; Debat en discussie – PvdA : De rode draad in het Westerkwartier
Pvda rode slinger

Westerkwartier - Donderdag 21 september a.s. om 20.00 uur (ontvangst vanaf 19.30 uur) houdt de PvdA-Westerkwartier in Grand Café In ’t Holt 1654, Hoofdstraat 2 te Zuidhorn een eerste (gratis toegankelijke) discussieavond in een reeks van vijf ter voorbereiding van het PvdA verkiezingsprogramma 2019-2022. Deze eerste avond staat in het teken van duurzaamheid.

‘Een duurzame revolutie – betaalbaar voor iedereen’. Hoe kunnen we duurzame energie zo organiseren dat iedereen daar profijt van trekt, ook mensen met een lager inkomen? En: hoe gaan we om met de spanning tussen meer duurzaamheid en behoud van ons mooie landschap? Na inleidingen  van Christian Zuidema (universitair docent Ruimtelijke planning (Rijksuniversiteit Groningen), Eric Veldwiesch (Gebiedscoöperatie Westerkwartier), Carina Wiekens (onderzoeker lectoraat Energie en Gedrag, HanzeHogeschool)  en Marcel Koenis (Enexis/Grunneger Power) is er ruimte voor een gesprek tussen de zaal en de sprekers.

De andere thema’s die dit najaar aan bod komen zijn
Sterke kernen/leefbaarheid (5 oktober in Niekerk, Grootegast)
Sociale zekerheid (11 oktober in Marum)
Betaalbaar wonen (2 november in Marum)
Lokale economie (16 november in Leek)

Iedereen is welkom op deze avonden. De PvdA stelt mede op basis van de opbrengst van deze bijeenkomsten haar verkiezingsprogramma 2019-2022 vast. Over dat programma beslissen uiteindelijk de leden van onze partij. Maar dit is het moment om mee te praten.

Achtergrond

In november 2018 zijn er verkiezingen voor de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Westerkwartier. Voor het eerst gaan de kiezers van Marum, Grootegast, Zuidhorn en Leek naar de stembus om samen één nieuwe raad te kiezen. Hoe gaat dat nieuwe Westerkwartier er uit zien? Hoe versterken we de sociale en economische structuur van dit gebied van dorpen, coulissen, bossen, kwelders, dijken en rivieren? Hoe wordt het Westerkwartier nog meer het ‘beste’ kwartier om te wonen, werken en te recreëren?

Daarover organiseert de PvdA dit najaar vijf bijeenkomsten onder het motto : ‘PvdA: De rode draad in het Westerkwartier’. 21 september Zuidhorn: duurzaamheid /5 oktober Niekerk-Grootegast: sterke kernen/leefbaarheid /11 oktober Marum: sociale zekerheid /2 november Marum: betaalbaar wonen /16 november Leek: lokale economie

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

College 2026

Paniekvoetbal college Westerkwartier in Grijpskerk?

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Team raad & college speelt zaterdag tegen Vrouwen 1 Grijpskerk
Lees verder →
Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

Fietsexcursie Water en wierden in Middag-Humsterland

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe hielden bewoners van het Groninger kustgebied eeuwenlang water buiten de deur?
Lees verder →
Wijn

Zo organiseer je thuis een Franse wijnproeverij met Bourgogne wijn en Bordeaux wijn

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Met een goede voorbereiding, passende hapjes en een logische proefvolgorde verandert een gewone avond al snel in een bijzondere culinaire ervaring.
Lees verder →
Gehaktdag

Podcastserie Woensdag Gehaktdag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Predikanten uit de regio verzorgen een korte overdenking of bemoedigend verhaal.
Lees verder →
Open monumentendag

Erfgoedcafé Open Monumentendag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor monumenteigenaren/beheerders, maar zeker ook voor andere belangstellenden.
Lees verder →