Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Eerste auto’s gemeente Westerkwartier “zo duurzaam mogelijk ”

28 januari 2019    Zuidhorn-nieuws
Maar niet op Groen gas of stroom
Autos openbare werken (1)

Vorige week heeft de officiële overdracht plaats gevonden van een aantal nieuwe voertuigen aan wethouder Geertje Dijkstra voor het team Openbare Werken in Marum. Dit zijn de eerste auto’s die in de huisstijl van de gemeente Westerkwartier de weg op gaan.

In plaats van elektrisch of aardgas/groengas zijn benzine- en dieselauto’s aangeschaft. Dit uit praktische overwegingen wordt desgevraagd gesteld.

Elektrisch auto’s zijn niet RDW-goedgekeurd voor een trekhaak en de tankmogelijkheden voor aardgas/groengas zijn nog erg beperkt. In Leek en bij de gemeente werf in Noordhorn kan wel Groen Gas getankt worden. In of bij Grootegast en Marum nog niet. De onlangs aangeschafte bedrijfswagens zouden daardoor veel onnodige kilometers moeten rijden om te tanken.

Uiteraard streeft de gemeente Westerkwartier er naar om het bedrijfswagenpark zo veel mogelijk te verduurzamen, echter dit wel binnen de technische en praktische mogelijkheden op dat moment.

De auto´s zijn geleverd door de firma Century, hierop kwam enige kritiek omdat ook in het Westerkwartier voldoende autobedrijven zijn.

De nieuwe auto’s vervangen verouderde exemplaren. De overige auto’s van de voormalige gemeenten worden de komende tijd 1 voor 1 voorzien van de nieuwe huisstijl.

 

Naar aanleiding van dit artikel stelde raadslid Han Warmelink ( GL) een aantal vragen tijdens een raadsvergadering aan de wethouder of duurzaamheid wel een rol had gespeeld bij de aanschaf van de bedrijfswagens en waarom er in het verstrekte persbericht geen aandacht aan werd besteed. In het coalitie akkoord staat bijvoorbeeld dat het belangrijk is dat de gemeente een voorbeeldfunctie neemt milieu bewustzijn en duurzaamheid. Met name bij de aanschaf van nieuwe auto’s. Hij vond het een gemiste kans.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →