Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Eerste auto’s gemeente Westerkwartier “zo duurzaam mogelijk ”

28 januari 2019    Zuidhorn-nieuws
Maar niet op Groen gas of stroom
Autos openbare werken (1)

Vorige week heeft de officiële overdracht plaats gevonden van een aantal nieuwe voertuigen aan wethouder Geertje Dijkstra voor het team Openbare Werken in Marum. Dit zijn de eerste auto’s die in de huisstijl van de gemeente Westerkwartier de weg op gaan.

In plaats van elektrisch of aardgas/groengas zijn benzine- en dieselauto’s aangeschaft. Dit uit praktische overwegingen wordt desgevraagd gesteld.

Elektrisch auto’s zijn niet RDW-goedgekeurd voor een trekhaak en de tankmogelijkheden voor aardgas/groengas zijn nog erg beperkt. In Leek en bij de gemeente werf in Noordhorn kan wel Groen Gas getankt worden. In of bij Grootegast en Marum nog niet. De onlangs aangeschafte bedrijfswagens zouden daardoor veel onnodige kilometers moeten rijden om te tanken.

Uiteraard streeft de gemeente Westerkwartier er naar om het bedrijfswagenpark zo veel mogelijk te verduurzamen, echter dit wel binnen de technische en praktische mogelijkheden op dat moment.

De auto´s zijn geleverd door de firma Century, hierop kwam enige kritiek omdat ook in het Westerkwartier voldoende autobedrijven zijn.

De nieuwe auto’s vervangen verouderde exemplaren. De overige auto’s van de voormalige gemeenten worden de komende tijd 1 voor 1 voorzien van de nieuwe huisstijl.

 

Naar aanleiding van dit artikel stelde raadslid Han Warmelink ( GL) een aantal vragen tijdens een raadsvergadering aan de wethouder of duurzaamheid wel een rol had gespeeld bij de aanschaf van de bedrijfswagens en waarom er in het verstrekte persbericht geen aandacht aan werd besteed. In het coalitie akkoord staat bijvoorbeeld dat het belangrijk is dat de gemeente een voorbeeldfunctie neemt milieu bewustzijn en duurzaamheid. Met name bij de aanschaf van nieuwe auto’s. Hij vond het een gemiste kans.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dorpshuis Yt humsterland

Verduurzaming van maatschappelijk vastgoed in Groningen aantrekkelijker

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dorpshuis ’t Humsterland uit Oldehove verduurzaamt met rentekorting
Lees verder →
Janneke holwarda - stella dekker fotografie aangepast

De Peter, Pieternel en Meindert show met Janneke Holwarda

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 23 januari november presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 20e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleg herontwikkeling camping Briltil, Kerstbomen inleveren en isolatieaanpak!

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 6 januari
Lees verder →
Afscheidsfeestje van ark (8)

Afscheidsfeestje juwelier Zuidhorn goed bezocht

05 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Van Ark sluit na 30 jaar de deuren
Lees verder →
Nieuwjaarsconcert

Feestelijk nieuwjaarsdubbelconcert in Aduard

05 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Twee verenigingen, één muzikale start van het jaar
Lees verder →
Politieauto

Twee voertuigen botsen door gladheid op Fanerweg

05 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
niemand raakte gewond bij het ongeval
Lees verder →