Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

‘Een tijdreis door de ontwikkeling van het beekdal Oude Riet/Dwarsdiep en omgeving’

10 oktober 2024    Zuidhorn-nieuws
lezing Platform Oude Riet en IVN Natuureducatie
Oude riet

Op maandagavond 18 november aanstaande a.s. organiseren het Platform Oude Riet en IVN Natuureducatie, afdeling Westerkwartier samen een lezing met als titel: ‘Een tijdreis door de ontwikkeling van het beekdal Oude Riet/Dwarsdiep en omgeving’

Spreker is Henk Hut, ecoloog/hydroloog van beroep. Henk werkte bij Staatsbosbeheer en was bijna 30 jaar lid van het bestuur van Waterschap Noorderzijlvest. Hij woont in Noordwijk.

Tijdstip en locatie - De lezing begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30. Locatie is Dorpshuis de Vrijborg, Nieuweweg 80, 9364 PE Nuis. Eindtijd is ongeveer 22.00 uur.  

Toegang tot de lezing is gratis maar een vrijwillige bijdrage om de kosten te dekken wordt op prijs gesteld. Koffie en thee zijn voor eigen rekening.  

Toelichting:
In grote stappen gaan we door het verleden van het gebied van de Oude Riet / Dwarsdiep aan de hand van oude kaarten en reconstructies. De recentere tijd geeft meer details. Wat was het grondgebruik in deze omgeving, hoe stroomde het water? Wie kent nog de ruilverkaveling Wemerpolder? Wat is er veranderd na de jaren ’80, wat maakt het gebied bijzonder? Welke natuur is hier aanwezig en welke plannen zijn er voor de toekomst?

Achtergrond
Sinds enkele jaren vraagt het Platform Oude Riet aandacht voor het dallandschap van de Oude Riet. https://www.ouderiet.com/ Deze rivier staat lokaal ook wel bekend als Oude Diep, Dwarsdiep of Matsloot of, noordelijker, als Kommerzijlsterdiep en -riet. De Oude Riet mondt bij Lammerburen uit in het Reitdiep.

IVN Natuureducatie is een organisatie die het belang van natuur en milieu onder de aandacht van een groot publiek wil brengen. IVN doet dat door mensen via allerlei activiteiten kennis te laten maken met natuur en landschap in de eigen omgeving. Dan gaat het om cursussen, lezingen, wandelingen en activiteiten voor kinderen. IVN heeft 162 afdelingen verspreid over heel Nederland. IVN Westerkwartier is een van die afdelingen.

Met de lezing willen Platform Oude Riet en IVN Westerkwartier aandacht vragen voor het dallandschap Oude Riet/Dwarsdiep, de natuur en de verdere ontwikkeling ervan.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →