Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Een nieuw thuis in het Westerkwartier

23 april 2017    Zuidhorn-nieuws
record aantal vergunninghouders maar wettelijk taakstelling niet gehaald

Na de grote instroom in 2015 van vooral Syrische en Eritrese asielaanvragers, hebben de gemeenten Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn in de laatste maanden van 2016 en de eerste maanden van 2017 een record aantal gezinnen een nieuw thuis kunnen bieden in het Westerkwartier. Zo zijn er door de inzet van de corporaties Wold & Waard en Stichting Huisvesting Vredewold in het eerste kwartaal al 48 vergunninghouders in één van de dorpen in het Westerkwartier komen wonen. Dit nieuwe thuis vormt een belangrijke basis om vervolgstappen te kunnen zetten. Hierbij vervullen Het Centraal Meldpunt Migranten en Vluchtelingen Werk Zuidhorn, samen met de vele vrijwilligers, een belangrijke rol door de nieuwe “Westerkwartierders” al coachend hun eigen weg te vinden in de samenleving.

Ondanks het record aantal vergunninghouders die in de afgelopen zes maanden een woning in het Westerkwartier hebben gevonden, hebben de vier gemeenten haar wettelijk taakstelling uit 2016 niet helemaal gehaald. Dit is besproken met gedeputeerde Eelco Eikenaar van de provincie Groningen. Het gesprek was van beide kanten positief. De Westerkwartiergemeenten en de Provincie hebben er alle vertrouwen in dat de achterstand in de loop van 2017 is weggewerkt. Op dit moment kunnen veel zogenoemde na-reizigers herenigd worden met de gezinsleden die al in het Westerkwartier wonen. Ook is de instroom van nieuwe asielzoekers sterk gedaald waardoor de gemeentelijke taakstelling lager wordt en er minder woningen nodig zijn.

De komende periode zetten de vier gemeenten en haar partners zich in om toekomstige inwoners een goede start te geven door het bieden van huisvesting, onderwijs, inburgering en begeleiding naar werk. Ze bereiden zich ook voor op een eventuele situatie waarin de toestroom weer groter wordt.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →
Woonplannen

Bewonersavonden derde fase woonplannen van start

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In totaal komen er nog zes nieuwe woonplannen voor 24 dorpen
Lees verder →
Kabelgoottegels

Gemeente Westerkwartier start pilot met kabelgoottegels voor laden elektrische auto’s

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Met kabelgoottegels kan een laadkabel veilig in de stoep worden weggewerkt.
Lees verder →