Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Een heerlijk Barokconcert in Aduard

3 januari 2017    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 13 januari 2017 om 20.15 uur in de Abdijkerk
Abdijconcerten

Het nieuwe jaar begintmet feestelijk concerten voor fluit, clavecimbel en strijkers.
De clavecinist Jacques Ogg en de blokfluitist Jérôme Minis spelen met medewerking van het uit Brussel afkomstige Silbermann Ensemble een avond lang barokmuziek.

Jérôme Minis maakt als solist en met diverse ensembles een groot aantal opnames van Renaissance- en Barokcomposities.  Hij studeerde o.m. aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Frans Brüggen (blokfluit) en Barthold Kuyken (traverso).
Als docent voor masterclasses wordt hij geregeld uitgenodigd o.a. in Valencia, Parijs, Genève, Weimar, München en Brussel.

Jacques Ogg is een internationale Nederlands toetsenist op het clavecimbel en fortepiano en een dirigent. Hij studeerde klavecimbel bij o.m. Gustav Leonhardt aan het Conservatorium van Amsterdam. Hij is momenteel bekend door het spelen van clavecimbel en fortepiano, zowel soloconcerten als met andere muzikanten.

Het Ensemble Silbermann heeft naast het medewerken aan vocale muziek met kerkorgel ruime belangstelling in een divers repertoire. Daarnaast werkt het graag samen met ervaren musici.
Het ensemble wordt gevormd door musici die voornamelijk hun opleiding hebben genoten aan het Conservatorium te Brussel: Shiho Ono en Marrie Mooij, viool, Louise Moreau, altviool en Bernard Woltèche, cello.

Het eerste deel van het concert is gewijd aan composities van de twee grootste Duitse componisten in de 18e eeuw, Johann Sebastian Bach en Georg Philipp Telemann. Zij waren met elkaar bevriend en hadden groot respect voor elkaars werk.

Het tweede deel staat in het teken van drie Italianen, Alessandro Scarlatti, Antonio Vivaldi en Giuseppo Sammartini die in Europa een belangrijke invloed hebben uitgeoefend op de manier van componeren.

‘Een unieke samenwerking van internationale allure. Rocksterren van de Barokmuziek bij elkaar met een fraai programma in de sfeervolle setting  van de Abdijkerk’.


Entrée € 20.00, jongeren tot en met 24 jaar € 5.00.
De toegangsprijs is inclusief koffie en thee in de pauze en een drankje na afloop van het concert.

Kaarten kunt u reserveren
via telefoon 0644334935  of  bestellen via de website http://www.abdijconcerten.nl.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Boerenbijeenkomst sw2

Verfrissende blik en heldere kijk op de toekomst door inspirerende boerenbijeenkomst

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier werd bijgepraat en bovenal ideeën mee gegeven over de toekomst van de boerenbedrijven
Lees verder →
Sterk westerkwartier thomashuis

Thomashuis in Niebert alweer 15 jaar oud!

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier kreeg goed beeld van kleinschalige woonvorm voor mensen met verstandelijke beperking
Lees verder →
Symbolische overhandiging vergunning woningen aan de nieuweweg in nuis-1

Plan voor bouw van vier woningen aan de Nieuweweg in Nuis

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
​De verwachting is, dat Plegt-Vos in het voorjaar van 2026 met de bouw van de woningen start
Lees verder →
Moeder-kind

Onze kinderen zijn geen verdienmodel

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Investeren in gezinswerkers en schoolmaatschappelijk werk voor sterke, veilige gezinnen
Lees verder →
Bedrijfsbezoek koopman ovgz (21)

Koopman verhuist alsnog naar Leek

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
De directie van Koopman Logistics Group heeft een groot perceel grond aangekocht op het bedrijventerrein Leeksterveld pal aan de A7 in Leek
Lees verder →
Richard lamberst

Subsidies voor aanpak rotonde N372/A7 in Leek en aanleg fietsonderdoorgang A7

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhogen verkeersveiligheid en verbeteren doorstroming
Lees verder →