Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Educatief waterproject in het Westerkwartier

3 maart 2016    Zuidhorn-nieuws
2700 leerlingen van 19 basisscholen in het Westerkwartier krijgen lesprogramma
Handenwassen

Op woensdag 9 maart 2016 om 10.00 uur start bij basisschool Het Veenpluis te Zevenhuizen een breed opgezet educatief Waterproject. De wethouders van de Westerkwartiergemeenten en de dagelijks bestuurder van het waterschap Noorderzijlvest verzorgen samen met de kinderen van de basisschool de aftrap van het project. In totaal krijgen ongeveer 2700 leerlingen van 19 basisscholen in het Westerkwartier een lesprogramma over water krijgen.
Dit gezamenlijke project van de vier Westerkwartier gemeenten, het drinkwaterbedrijf en het waterschap wordt samen met IVN (Instituut voor Natuurbeschermingseducatie en duurzaamheid) en de Stichting NDCE. Deze laatste stichting verzorgt educatieprojecten op het gebied van natuur, duurzaamheid en cultuur voor openbare en christelijke scholen in het Westerkwartier. Ook CultuurClick Groningen en verhalenvertellers van de Stichting Mien Westerkwartier worden ingeschakeld.

 

In Groningen en Noord-Drenthe gaan de gemeenten, waterschappen en drinkwaterbedrijven meer samenwerken binnen de waterketen. In deze regio zijn zeven clusters opgericht waarvan het Westerkwartier er één is. Het doel van deze samenwerking is: kosten besparen, kwetsbaarheid verminderen, kwaliteit verhogen, en ruimte voor innovatie en educatie.

Een van de projecten die hieruit voortvloeit, is het educatieproject “Ons water in jouw klas”. De doelstelling is om basisschoolkinderen meer bewust te maken van het water in onze leefomgeving. De basisschool is de voordeur naar de maatschappij; via de leerlingen worden ook ouders, grootouders, buren etc. bereikt.
Water heeft vele gedaanten, maar in dit lesprogramma gaat het over de waterketen drinkwater, afvalwater en afvalwaterzuivering: de zogenaamde kleine waterkringloop. Ook wordt aandacht geschonken aan het bewustmaken van het feit dat water een kostbaar goedje is: bijvoorbeeld niet verspillen, geen bestrijdingsmiddelen gebruiken (dat verpest ons toekomstige drinkwater) en geen verkeerde spullen door het riool spoelen.

Het project wordt gezien als een pilot; als het slaagt wordt het mogelijk ook in de andere samenwerkingsclusters toegepast.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Politieauto

Dubbele woninginbraak in Zuidhorn

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Aan Maurits Clantlaan en de Josinalaan
Lees verder →
Soepactie

Denk om Mekoar: Soepactie verbindt Westerkwartier in de feestdagen

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf vandaag zullen de blikken soep langzaam door de gemeente Westerkwartier worden verspreid.
Lees verder →
Stichting kerstpakket westerkwartier

Slagroom op de taart met kerst dankzij leerlingen CBS De Windroos

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Kerstpakket Westerkwartier ontvangt donatie van CBS De Windroos
Lees verder →
Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →
Inschenken glas wijn drank

Wat is het verschil tussen een verslaving en een gewoonte?

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op het eerste gezicht lijken een verslaving en een gewoonte verdacht veel op elkaar.
Lees verder →
Eerste paal vleugel het hooge heem

Bouw derde vleugel woonzorgcentrum Het Hooge Heem van start

08 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
eerste paal geslagen voor de nieuwbouw onder grote belangstelling
Lees verder →