Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Educatief waterproject in het Westerkwartier

3 maart 2016    Zuidhorn-nieuws
2700 leerlingen van 19 basisscholen in het Westerkwartier krijgen lesprogramma
Handenwassen

Op woensdag 9 maart 2016 om 10.00 uur start bij basisschool Het Veenpluis te Zevenhuizen een breed opgezet educatief Waterproject. De wethouders van de Westerkwartiergemeenten en de dagelijks bestuurder van het waterschap Noorderzijlvest verzorgen samen met de kinderen van de basisschool de aftrap van het project. In totaal krijgen ongeveer 2700 leerlingen van 19 basisscholen in het Westerkwartier een lesprogramma over water krijgen.
Dit gezamenlijke project van de vier Westerkwartier gemeenten, het drinkwaterbedrijf en het waterschap wordt samen met IVN (Instituut voor Natuurbeschermingseducatie en duurzaamheid) en de Stichting NDCE. Deze laatste stichting verzorgt educatieprojecten op het gebied van natuur, duurzaamheid en cultuur voor openbare en christelijke scholen in het Westerkwartier. Ook CultuurClick Groningen en verhalenvertellers van de Stichting Mien Westerkwartier worden ingeschakeld.

 

In Groningen en Noord-Drenthe gaan de gemeenten, waterschappen en drinkwaterbedrijven meer samenwerken binnen de waterketen. In deze regio zijn zeven clusters opgericht waarvan het Westerkwartier er één is. Het doel van deze samenwerking is: kosten besparen, kwetsbaarheid verminderen, kwaliteit verhogen, en ruimte voor innovatie en educatie.

Een van de projecten die hieruit voortvloeit, is het educatieproject “Ons water in jouw klas”. De doelstelling is om basisschoolkinderen meer bewust te maken van het water in onze leefomgeving. De basisschool is de voordeur naar de maatschappij; via de leerlingen worden ook ouders, grootouders, buren etc. bereikt.
Water heeft vele gedaanten, maar in dit lesprogramma gaat het over de waterketen drinkwater, afvalwater en afvalwaterzuivering: de zogenaamde kleine waterkringloop. Ook wordt aandacht geschonken aan het bewustmaken van het feit dat water een kostbaar goedje is: bijvoorbeeld niet verspillen, geen bestrijdingsmiddelen gebruiken (dat verpest ons toekomstige drinkwater) en geen verkeerde spullen door het riool spoelen.

Het project wordt gezien als een pilot; als het slaagt wordt het mogelijk ook in de andere samenwerkingsclusters toegepast.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →
Woonplannen

Bewonersavonden derde fase woonplannen van start

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In totaal komen er nog zes nieuwe woonplannen voor 24 dorpen
Lees verder →
Kabelgoottegels

Gemeente Westerkwartier start pilot met kabelgoottegels voor laden elektrische auto’s

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Met kabelgoottegels kan een laadkabel veilig in de stoep worden weggewerkt.
Lees verder →