Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Droom Maaike Kersten komt uit

4 september 2012    Zuidhorn-nieuws
Maaike Kersten (Zuidhorn) heeft een lichamelijke beperking, maar laat zich er niet door tegenhouden!
Maaike

Maaike studeert aan de Hanzehogeschool in Groningen en wil daarnaast ook een normaal studentenleven leiden. Tot haar eigen verbazing was dit (nog) niet mogelijk mede door het ontbreken van huisvesting midden tussen andere studenten en met zorg die past bij een studentenleven. Daarom startte zij de stichting Wiel & Deal. Haar geloof en enthousiasme wist ze over te brengen op vele anderen.

Haar droom komt nu uit. Sinds een maand woont ze in haar droom. Woningcorporatie Lefier en de gemeente Groningen hebben het mogelijk gemaakt. Wiel & Deal is een woonproject voor studenten met beperking tussen studenten zonder beperking. Alle zorg en begeleiding die je nodig hebt om een studentenleven te kunnen leiden is geregeld door een samenwerking met Buurtzorg en emile.nu.

De zes aangepaste studentenkamers aan het Wielewaalplein in Groningen zijn het eerste project van Wiel & Deal. Het is de bedoeling dat er meer projecten volgen in andere studentensteden. Op 20 september wordt in elk geval gevierd dat het eerste project van Wiel & Deal een feit is!

 

» naar de site van Wiel en Deal

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nienoord borg

Vijf dichters strijden om de eer van eerste gemeentedichter van Westerkwartier

14 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Publiek is van harte welkom bij de finale van de verkiezing tot gemeentedichter voor het Westerkwartier is op donderdagavond 20 november
Lees verder →
Wilgehoeve

Nieuwe dagbesteding in Niekerk-Westerkwartier: De Wilgenhoeve

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Opent deuren op 5 januari 2026 en is bedoeld voor licht dementerenden en eenzame ouderen
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →