Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Driehonderd mensen bij bijeenkomst over sluiting van De Wierde

9 maart 2016    Zuidhorn-nieuws
'Iedereen in deze zaal wil dat De Wierde blijft'
De wierde bijeenkomst twitter

De sluiting van zorgcentrum De Wierde houdt de gemoederen in Grijpskerk flink bezig. De cliëntenraad en de inwoners willen alles uit de kast halen om het zorgcentrum zelfstandig open te houden.

Informatiebijeenkomst
Zo'n driehonderd inwoners, medewerkers, raadsleden en vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Zuidhorn waren dinsdagavond aanwezig bij een informatiebijeenkomst over de sluiting van het zorgcentrum. In de PKN-kerk in het dorp deelden ze hun zorgen en werd nagedacht over de toekomst van het zorgcentrum.

'Hell of a job'
De komende drie maanden onderzoeken de cliëntenraad en de gemeente Zuidhorn de mogelijkheden daarvoor. Teun van Duinen van de cliëntenraad: 'We gaan alle expertise die we zelf al hebben en die van anderen bundelen. Daar moet een plan uit rollen, waarvan wij hopen dat het haalbaar is. Het wordt een hell of a job, maar we gaan het proberen.'

Zestig bewoners
In De Wierde wonen zo'n zestig bewoners. Het zorgcentrum is onderdeel van Zonnehuisgroep Noord. Die instelling heeft besloten dat De Wierde op 31 december 2018 dichtgaat. Die beslissing is ondermeer genomen om de Zonnehuisgroep weer financieel gezond te maken.

Wat is er aan de hand bij Zonnehuisgroep Noord?
De zorginstelling kampt met leegstand doordat ouderen van de overheid langer thuis moeten blijven wonen. Ook heeft de krimp in de regio invloed op problemen.

Zonnehuisgroep Noord is al langer bezig met een grote reorganisatie om weer financieel gezond te worden. In de eerste fase van die reorganisatie werd bekend dat Menterne in Wagenborgen, Luingaborg in Bierum, Olde Heem in Kloosterburen, Olderloug in Slochteren en de Woonhaven in Zuidhorn dicht gaan.

De sluiting van De Wierde is onderdeel van de tweede fase van de reorganisatie. Naast De Wierde moeten Gockingaheem in Menterwolde, Hippolytushoes in Middelstum en verpleeghuis Solwerd in Appingedam de deuren sluiten.

bron RTVNoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Kerstboodschap burgemeester, Inloopbijeenkomst en Samen sterk in een noodsituatie

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 december
Lees verder →
Zunobrileeuwarden

Zunobri mag blij zijn met een punt

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Moeizame middag in Leeuwarden
Lees verder →