Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Draagvlakpeiling invoering reclamebelasting voor Ondernemersfonds Leek

22 januari 2021    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn is er al wel uit
Elly pastoor

Op 6 januari is een voorstel voor invoering van reclamebelasting besproken in het Raadsoverleg. De meerderheid van de gemeenteraad is van mening dat het draagvlak in het centrum van Leek onvoldoende is aangetoond. Het voorstel wordt weliswaar ondersteund door de leden van de Handelsvereniging Leek-Nietap, maar van veel niet-leden is niet duidelijk of zij het plan steunen. De initiatiefnemers is nu gevraagd om voldoende draagvlak voor de plannen te creëren en aan te tonen. Bij voldoende steun van ondernemers, zal het voorstel opnieuw aan de raad worden voorgelegd. Mocht dit niet het geval zijn, dan wordt er geen reclamebelasting ingevoerd in Leek. Zonder ondernemersfonds zijn veel minder middelen beschikbaar zijn voor een sterk aantrekkelijk centrum.

Reclamebelasting instrument voor sterke centra
Hoewel het initiatief vanuit de ondernemersverenigingen komt, staat de gemeente wel achter het idee van een ondernemersfonds. Wethouder Elly Pastoor legt uit: “Een ondernemersfonds is van, voor en door ondernemers. Reclamebelasting is een instrument voor het voeden van een ondernemersfonds. De opbrengsten van deze belasting worden als subsidie uitgekeerd aan de stichting die het ondernemersfonds beheert. Met een ondernemersfonds kunnen gezamenlijke activiteiten voor ondernemers gefinancierd worden. Bijvoorbeeld evenementen, promotie, feestverlichting en bloembakken. Het doel is om meer bezoekers naar het centrum te trekken, het verblijfsklimaat te verbeteren en meer omzet voor ondernemers te genereren. Voor een sterk centrum is het van belang dat alle ondernemers bijdragen en samen met overheden en vastgoedpartijen zich hiervoor inzetten.

Zuidhorn
Er heeft al een vorm van reclamebelasting ruim 5 jaar naar tevredenheid gefunctioneerd in Zuidhorn. Er was een felle discussie en strijd nodig om deze in te voeren maar in 2014 werd daartoe een » convenant ondertekend.
Omdat de gemeente de regeling wil harmoniseren ivm de herindeling is die regeling gestopt wat achteraf geen handige zet bleek. Het heeft als gevolg gehad dat de Stichting die verantwoordelijk was zichzelf heeft opgeheven. Zodat er een nieuwe stichting in het leven geroepen moet worden.

Mogelijk uitstel door Corona
Vanwege het coronacrisis zijn veel winkels en horecazaken gesloten en deze ondernemers  hebben het moeilijk. Dat zou er voor kunnen pleiten de invoering van reclamebelasting uit te stellen. Het ondernemersfonds zorgt echter niet alleen voor lasten, maar zal ook leiden tot meer sfeer, beleving en bezoekers in de centra. Het is onzeker hoe corona zich gaat ontwikkelen, wanneer alle winkels weer open kunnen en in welke mate het coronavirus een probleem zal worden voor activiteiten in de winkelcentra. In de verordening voor invoering van reclamebelasting is daarom opgenomen dat, in overleg met de betrokken ondernemersverenigingen, alsnog kan worden besloten de reclamebelasting in 2021 niet te heffen of een lager bedrag te heffen. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ondertekening oprichting warmtebedrijf schollema

Warmtebedrijf Westerkwartier klaar voor de toekomst

04 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Om toe te werken naar een aardgasvrije gemeente
Lees verder →
Veteranendag 2025  (1)

Regionale veteranendag in Grootegast en Sauwerd

04 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
20 juni: Een dag om veteranen te bedanken voor hun inzet in dienst van vrede, vroeger en nu.
Lees verder →
Bert nederveen 2022

Gemeente Westerkwartier houdt koers: financiën op orde, aandacht voor toekomst

04 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Nederveen: Investeren in een leefbaar Westerkwartier
Lees verder →
Puzzelrit 2026 (1)

Gezelligheidsrit Zuidhorn: Oude auto’s, Groninger uitspraken en tuinartikelen

02 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
De griesel gait mie over de grauwe en Pokkel vol aarms en bainen
Lees verder →
Lotte hospers

Zakenkring Zuidhorn op zoek naar nieuwe voorzitter

02 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Lotte Hospers stopt na twee jaar
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Betalingsherinnering gemeentelijke belastingen, isolatieaanpak & Doortrappen

02 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 2 juni
Lees verder →