Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Draagvlakpeiling invoering reclamebelasting voor Ondernemersfonds Leek

22 januari 2021    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn is er al wel uit
Elly pastoor

Op 6 januari is een voorstel voor invoering van reclamebelasting besproken in het Raadsoverleg. De meerderheid van de gemeenteraad is van mening dat het draagvlak in het centrum van Leek onvoldoende is aangetoond. Het voorstel wordt weliswaar ondersteund door de leden van de Handelsvereniging Leek-Nietap, maar van veel niet-leden is niet duidelijk of zij het plan steunen. De initiatiefnemers is nu gevraagd om voldoende draagvlak voor de plannen te creëren en aan te tonen. Bij voldoende steun van ondernemers, zal het voorstel opnieuw aan de raad worden voorgelegd. Mocht dit niet het geval zijn, dan wordt er geen reclamebelasting ingevoerd in Leek. Zonder ondernemersfonds zijn veel minder middelen beschikbaar zijn voor een sterk aantrekkelijk centrum.

Reclamebelasting instrument voor sterke centra
Hoewel het initiatief vanuit de ondernemersverenigingen komt, staat de gemeente wel achter het idee van een ondernemersfonds. Wethouder Elly Pastoor legt uit: “Een ondernemersfonds is van, voor en door ondernemers. Reclamebelasting is een instrument voor het voeden van een ondernemersfonds. De opbrengsten van deze belasting worden als subsidie uitgekeerd aan de stichting die het ondernemersfonds beheert. Met een ondernemersfonds kunnen gezamenlijke activiteiten voor ondernemers gefinancierd worden. Bijvoorbeeld evenementen, promotie, feestverlichting en bloembakken. Het doel is om meer bezoekers naar het centrum te trekken, het verblijfsklimaat te verbeteren en meer omzet voor ondernemers te genereren. Voor een sterk centrum is het van belang dat alle ondernemers bijdragen en samen met overheden en vastgoedpartijen zich hiervoor inzetten.

Zuidhorn
Er heeft al een vorm van reclamebelasting ruim 5 jaar naar tevredenheid gefunctioneerd in Zuidhorn. Er was een felle discussie en strijd nodig om deze in te voeren maar in 2014 werd daartoe een » convenant ondertekend.
Omdat de gemeente de regeling wil harmoniseren ivm de herindeling is die regeling gestopt wat achteraf geen handige zet bleek. Het heeft als gevolg gehad dat de Stichting die verantwoordelijk was zichzelf heeft opgeheven. Zodat er een nieuwe stichting in het leven geroepen moet worden.

Mogelijk uitstel door Corona
Vanwege het coronacrisis zijn veel winkels en horecazaken gesloten en deze ondernemers  hebben het moeilijk. Dat zou er voor kunnen pleiten de invoering van reclamebelasting uit te stellen. Het ondernemersfonds zorgt echter niet alleen voor lasten, maar zal ook leiden tot meer sfeer, beleving en bezoekers in de centra. Het is onzeker hoe corona zich gaat ontwikkelen, wanneer alle winkels weer open kunnen en in welke mate het coronavirus een probleem zal worden voor activiteiten in de winkelcentra. In de verordening voor invoering van reclamebelasting is daarom opgenomen dat, in overleg met de betrokken ondernemersverenigingen, alsnog kan worden besloten de reclamebelasting in 2021 niet te heffen of een lager bedrag te heffen. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Route rubicon

Route Rubicon-locatie maakt echt het verschil voor jongeren

14 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdagmiddag openden wethouder Bé Schollema, Noorderpoort directeur Astrid Kramer en Nij Begun-kwartiermaker Henk Nijboer de nieuwe locatie van Route Rubicon in Leek
Lees verder →
Verkiezingsdebat onderling sterk

Onderling Sterk organiseert verkiezingsdebat

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Open gesprek waarbij de leden van Onderling Sterk hun ervaringen en wensen konden vertellen
Lees verder →
Verkopers aan de deur

Opgelet: Malafide rioolontstoppings-abonnementen verkopers

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Geen enkele samenwerking met Dé Onstopper van de regio Stenekes.
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Zorg over verdwijnen van greppels en sloten

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
ChristenUnie provincie Groningen stelt vragen over verdwijnen van greppels en sloten
Lees verder →
Boerenbijeenkomst sw2

Verfrissende blik en heldere kijk op de toekomst door inspirerende boerenbijeenkomst

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier werd bijgepraat en bovenal ideeën mee gegeven over de toekomst van de boerenbedrijven
Lees verder →
Sterk westerkwartier thomashuis

Thomashuis in Niebert alweer 15 jaar oud!

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier kreeg goed beeld van kleinschalige woonvorm voor mensen met verstandelijke beperking
Lees verder →