Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Door brand gedupeerde ondernemer Grijpskerk geeft na acht jaar strijd tegen Aegon niet op

6 april 2020    Zuidhorn-nieuws
,,Uiteindelijk zal het recht zegevieren’’.
Fre oosterhof

Ondernemer Fré Oosterhof stelt alles in het werk om het bewijs te leveren dat de verwoestende brand in zijn bedrijfsverzamelgebouw acht jaar geleden op het bedrijventerrein in Grijpskerk is aangestoken.

Ook na het uitbrengen van een lijvig rapport door technisch onderzoeker Peter Coppes uit Helmond, die hierin naar eigen zeggen brandstichting onomstotelijk aantoont, is verzekeraar Aegon hiervan niet overtuigd. Als brandstichting vaststaat, moet de verzekeraar betalen. De totale schade bedraagt rond 1 tot 2 miljoen euro. Nu Aegon in twijfel trekt of de brand is aangestoken, staat pandeigenaar Oosterhof nog steeds met lege handen.

Brandgang
Mede op basis van verklaringen van Grijpskerker brandweerlieden, die de vuurzee in februari 2012 bestreden, toont onderzoeker Coppes aan dat er in die fatale nacht meerdere brandhaarden waren. Dat wijst op brandstichting, meent hij. Temeer omdat zich een brandgang bevond tussen de drie percelen waarin de brand woedde. Aegon schakelde een adviesbureau uit Tilburg in dat over foto’s beschikt waarop een brandgang niet is te zien. Reden voor Aegon om brandstichting in twijfel te trekken.

Schikking en anders naar de rechter
Oosterhof schakelde deze week een professioneel fotograaf, Aernout Steegstra uit Zuidhorn, en een heftruck in om vanaf een paar meter hoogte foto’s te maken die de sporen van de vroegere brandgang laten zien. ,,Wij sturen de foto’s met een stempel van een notaris door naar Aegon en gaan ervan uit dat het lukt om alsnog tot een schikking te kunnen komen over het uit te keren schadebedrag’’, zegt onderzoeker Coppes.

‘Het recht zal zegevieren’
Zo niet, dan daagt Oosterhof via zijn advocaat Aegon voor de rechter om de verzekeraar tot uitkering van de schade te dwingen. Coppes vertrouwt er na al die jaren nog steeds op: ,,Uiteindelijk zal het recht zegevieren’’.

Bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Natasja bennink doorzettersprijs

Doorzettersprijs 2025 voor ​Oldewinkel

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Doorzetters houden onze gemeente menselijk en sterk. Wie zich met zoveel toewijding inzet, verdient waardering,”
Lees verder →
Ons ideaal grijpskerk

Koninklijke Erepenning voor 125-jarige muziekvereniging ‘Ons Ideaal’ Grijpskerk

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Koninklijke erepenning is pas paar keer eerder uitgereikt in de gemeente Westerkwartier
Lees verder →
Zunobri dtsharkema

Zunobri maakt het verschil in de 2e helft

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor Zunobri is het de zaak om vanaf de eerste minuut dezelfde energie op het veld te leggen als een week eerder in de Quicksilver S.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over woningbouw Oostergast Oost, kindpakket & Bladkooien

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 18 november
Lees verder →
Kippen-pixabay

Vogelgriep vastgesteld in Opende: ruim 56.000 dieren geruimd

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Sinds 16 oktober geldt in Nederland een landelijke ophok- en afschermplicht voor vogels.
Lees verder →
Antifouling-verwijderen-boot

Antifouling voor je polyester boot: het ideale moment om onderhoud te doen

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Het vaarseizoen zit erop. De boot is uit het water, de laatste tocht is gevaren en het is tijd om het schip klaar te maken voor de winter.
Lees verder →