Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Donderdag officiele starthandeling nieuwe brug Noordhorn

22 juni 2013    Zuidhorn-nieuws
De provinciale weg N355 wordt omgelegd om aan te sluiten op de nieuwe brug.
Brugnoordhorn

De werkzaamheden aan de nieuwe vaste hoge brug over het Van Starkenborghkanaal zijn al begonnen maar de starthandeling voor de werkzaamheden is aanstaande donderdag. Deze handeling wordt verricht door gedeputeerde Mark Boumans van de provincie Groningen, burgemeester Bert Swart van de gemeente Zuidhorn en directeur Netwerkontwikkeling van Rijkswaterstaat Louis Schouwstra.

Bij de kruising met de provinciale weg N355 en de Industrieweg worden de kabels en leidingen die daar liggen omgelegd. Ook komt er een tijdelijke verbindingsweg om te zorgen voor de doorgang van het verkeer. Na de voorbereidende werkzaamheden wordt de nieuwe aansluiting (rotonde) aangelegd. De verwachting is dat de voorbereidende werkzaamheden voor een groot deel vóór de bouwvak klaar zullen zijn.

Bij de nieuwe vaste brug over het Van Starkenborghkanaal worden vanaf 24 juni grondlichamen aangelegd. Deze grondlichamen worden gebruikt om aan te sluiten op de nieuwe brug.

op de foto worden nieuwe rijplaten van Martens en Van Oord uit Oosterhout gelost.

Martens en Van Oord is actief in de grond-, weg- en waterbouw en  is gestart met de aanleg van de lossteiger.

Liggers met recordlengte van 68 meter lang
Haitsma Beton gaat naar eigen zeggen de langste betonliggers van Nederland produceren voor de brug over het Van Starkenborghkanaal bij Zuidhorn .De joekels worden 68 meter lang. “We zijn 100 procent zeker dat we de langste liggers gaan maken. Onder leveranciers is dit algemeen bekend”, zegt projectleider Jasper Doornbos. De lengte is nodig vanwege het feit dat de liggers schuin over het zeer brede kanaal worden gelegd.
bron Cobouw


De provincies Groningen en Fryslân werken samen aan de verbetering van de vaarweg Lemmer-Delfzijl. De vaarweg wordt dieper en breder gemaakt en een aantal bruggen worden. Hierdoor kunnen grotere schepen vlot en veilig varen.

  • Rijplaten mvo brug zuidhorn
  • Rijplaten mvo brug zuidhorn2
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Letters

Werken aan taalvaardigheid met Taalbingo

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Eén op de zes volwassenen heeft moeite met taal
Lees verder →
Politieauto

Fietser belandt in sloot bij Noordhorn

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Door nog onbekende oorzaak
Lees verder →
Organistaie mannenzangavond

Eerste mannenzangavond in Zuidhorn

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober in De Rank in Zuidhorn
Lees verder →
Ambulance

Aanrijding bij station Grijpskerk, slachtoffer overlijdt ter plekke

11 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie, brandweer en ambulance werden ingezet bij het incident
Lees verder →
Kiz 2026  large

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →