Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Donderdag officiele starthandeling nieuwe brug Noordhorn

22 juni 2013    Zuidhorn-nieuws
De provinciale weg N355 wordt omgelegd om aan te sluiten op de nieuwe brug.
Brugnoordhorn

De werkzaamheden aan de nieuwe vaste hoge brug over het Van Starkenborghkanaal zijn al begonnen maar de starthandeling voor de werkzaamheden is aanstaande donderdag. Deze handeling wordt verricht door gedeputeerde Mark Boumans van de provincie Groningen, burgemeester Bert Swart van de gemeente Zuidhorn en directeur Netwerkontwikkeling van Rijkswaterstaat Louis Schouwstra.

Bij de kruising met de provinciale weg N355 en de Industrieweg worden de kabels en leidingen die daar liggen omgelegd. Ook komt er een tijdelijke verbindingsweg om te zorgen voor de doorgang van het verkeer. Na de voorbereidende werkzaamheden wordt de nieuwe aansluiting (rotonde) aangelegd. De verwachting is dat de voorbereidende werkzaamheden voor een groot deel vóór de bouwvak klaar zullen zijn.

Bij de nieuwe vaste brug over het Van Starkenborghkanaal worden vanaf 24 juni grondlichamen aangelegd. Deze grondlichamen worden gebruikt om aan te sluiten op de nieuwe brug.

op de foto worden nieuwe rijplaten van Martens en Van Oord uit Oosterhout gelost.

Martens en Van Oord is actief in de grond-, weg- en waterbouw en  is gestart met de aanleg van de lossteiger.

Liggers met recordlengte van 68 meter lang
Haitsma Beton gaat naar eigen zeggen de langste betonliggers van Nederland produceren voor de brug over het Van Starkenborghkanaal bij Zuidhorn .De joekels worden 68 meter lang. “We zijn 100 procent zeker dat we de langste liggers gaan maken. Onder leveranciers is dit algemeen bekend”, zegt projectleider Jasper Doornbos. De lengte is nodig vanwege het feit dat de liggers schuin over het zeer brede kanaal worden gelegd.
bron Cobouw


De provincies Groningen en Fryslân werken samen aan de verbetering van de vaarweg Lemmer-Delfzijl. De vaarweg wordt dieper en breder gemaakt en een aantal bruggen worden. Hierdoor kunnen grotere schepen vlot en veilig varen.

  • Rijplaten mvo brug zuidhorn
  • Rijplaten mvo brug zuidhorn2
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Inloopbijeenkomst rotondes Leek & Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs

18 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 juni
Lees verder →
Draverij aduard 2024 (7)

82 paarden in tien draverijen op koersdag in Aduard

17 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Gratis toegang en mooie prijzen
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →