Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Dit jaar eigen etappe Energiewacht Tour in Zuidhorn

15 januari 2016    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 9 april op voorlaatste dag van de internationale vrouwenwedstrijd
Energiewacht zuidhornwinnaars

Leek en Zuidhorn maken op zaterdag 9 april in 2016 opnieuw deel uit van de Energiewacht Tour. Was Leek dit jaar nog startplaats van een rit die in Zuidhorn finishte,  komend jaar zijn beide plaatsen gastheer van een eigen etappe op  de voorlaatste dag van de internationale vrouwenwedstrijd. Beide gemeenten zien dit als een mooie gelegenheid hun fraaie winkelcentrum met grote regiofunctie onder de aandacht te brengen. In samenwerking met de ondernemers worden er veel randactiviteiten georganiseerd op de bewuste zaterdag 9 april. 

 

Eerst staat de rensters een etappe over 72,8 kilometer te wachten met start en finish in Zuidhorn.  In een grote ronde van 66 kilometer door de regio door plaatsen als Zuidhorn, Grijpskerk, Lauwerzijl, Oldehove, Saaksum, Den Ham, Feerwerd, Aduard, Den Horn en Enumatil wacht een plaatselijke ronde van 6,7 kilometer in de finishplaats. Het parcours kennen de rensters wellicht nog uit de voormalige klassieker Omloop van Middag-Humsterland. De junior-vrouwen rijden alleen de grote ronde van 66 kilometer. Voor hen zit de wielerdag er dan op.

 

De elite-vrouwen krijgen later een rit tegen de klok over veertien kilometer voor de wielen rond Leek. Een etappe die nog enige schifting in het klassement teweeg kan brengen. De start is op het prachtige landgoed Nienoord gesitueerd, de finishlijn wordt midden in het winkelcentrum van Leek op de Tolbertstraat getrokken. De route voert langs het kerkje van Midwolde en door Middelbert, waar men in Oostwold om de kerk heen draait en terug rijdt naar Lettelbert en via de Midwolderweg Leek weer binnen rijdt.

» Bekijk de foto's van vorig jaar

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →