Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Discussieavond PvdA over regionale economie

6 november 2017    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Meepraten over verkiezingsprogramma 2019-2022
Pvda wk ploeg

Donderdag 16november a.s. om 20.00 uur (ontvangst vanaf 19.45 uur) houdt de PvdA-Westerkwartier in Infocentrum landgoed Nienoord, Nienoord 20 te Leek een vijfde (gratis toegankelijke) discussieavond in een reeks van vijf ter voorbereiding van het PvdA verkiezingsprogramma 2019-2022. Deze avond staat in het teken van de ontwikkeling van de regionale economie.

Het Westerkwartier: plattelandsgemeente in het hart van het Noorden. Logistiek dichtbij de snelweg A7, verbindende streek tussen de steden Groningen en Drachten en een schakel tussen de provincies Groningen, Friesland en Drenthe. Het Westerkwartier: het dichtst ‘bepaarde’ gebied van Nederland, een gebied met een bijzonder groot aantal ZZP’ers en van oudsher veel agrarische bedrijvigheid. Welke kansen en bedreigingen zijn er voor de toekomst van de regionale economie? Hoe zetten we gezamenlijk in op economische groei? Hoe kan de gemeente economische ontwikkeling bevorderen en faciliteren? En hoe staat het met de aansluiting van het onderwijs op de arbeidsmarkt?

Na presentaties van o.a. Sierdjan Koster (hoofddocent economische geografie van de RUG) en Henk ten Brinke (CMO Stamm) is er ruimte voor een discussie tussen de zaal en de sprekers.

Iedereen is welkom. De PvdA stelt mede op basis van de opbrengst van deze bijeenkomsten haar verkiezingsprogramma 2019-2022 vast. Over dat programma beslissen uiteindelijk de leden van onze partij. Maar dit is het moment om mee te praten.

Achtergrond
In november 2018 zijn er verkiezingen voor de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Westerkwartier. Voor het eerst gaan de kiezers van Marum, Grootegast, Zuidhorn en Leek naar de stembus om samen één nieuwe raad te kiezen. Hoe gaat dat nieuwe Westerkwartier er uit zien? Hoe versterken we de sociale en economische structuur van dit gebied van dorpen, coulissen, bossen, kwelders, dijken en rivieren? Hoe wordt het Westerkwartier nog meer het ‘beste’ kwartier om te wonen, werken en te recreëren?

Daarover organiseert de PvdA dit najaar vijf bijeenkomsten onder het motto : ‘PvdA: De rode draad in het Westerkwartier’. 21 september Zuidhorn: duurzaamheid /5 oktober Niekerk-Grootegast: sterke kernen/leefbaarheid /11 oktober Marum: sociale zekerheid /2 november Marum: betaalbaar wonen /16 november Leek: lokale economie. Meer info: http://www.pvdawesterkwartier.nl.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terras in het holt

In ’t Holt 1654 Zuidhorn krijgt nieuw eigenaarskoppel

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Yvonne Minnis samen met haar man, Marcel Minnis
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Winkeldiefstal

Winkeldievegge op heterdaad betrapt in Zuidhorn

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie ingeschakeld
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema 3e in eindklassement Ronde van Oostenrijk

15 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zaterdag 18 juli wordt de De 13e Bauke Mollema Tocht verreden
Lees verder →
Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →