Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Discussieavond PvdA over regionale economie

6 november 2017    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Meepraten over verkiezingsprogramma 2019-2022
Pvda wk ploeg

Donderdag 16november a.s. om 20.00 uur (ontvangst vanaf 19.45 uur) houdt de PvdA-Westerkwartier in Infocentrum landgoed Nienoord, Nienoord 20 te Leek een vijfde (gratis toegankelijke) discussieavond in een reeks van vijf ter voorbereiding van het PvdA verkiezingsprogramma 2019-2022. Deze avond staat in het teken van de ontwikkeling van de regionale economie.

Het Westerkwartier: plattelandsgemeente in het hart van het Noorden. Logistiek dichtbij de snelweg A7, verbindende streek tussen de steden Groningen en Drachten en een schakel tussen de provincies Groningen, Friesland en Drenthe. Het Westerkwartier: het dichtst ‘bepaarde’ gebied van Nederland, een gebied met een bijzonder groot aantal ZZP’ers en van oudsher veel agrarische bedrijvigheid. Welke kansen en bedreigingen zijn er voor de toekomst van de regionale economie? Hoe zetten we gezamenlijk in op economische groei? Hoe kan de gemeente economische ontwikkeling bevorderen en faciliteren? En hoe staat het met de aansluiting van het onderwijs op de arbeidsmarkt?

Na presentaties van o.a. Sierdjan Koster (hoofddocent economische geografie van de RUG) en Henk ten Brinke (CMO Stamm) is er ruimte voor een discussie tussen de zaal en de sprekers.

Iedereen is welkom. De PvdA stelt mede op basis van de opbrengst van deze bijeenkomsten haar verkiezingsprogramma 2019-2022 vast. Over dat programma beslissen uiteindelijk de leden van onze partij. Maar dit is het moment om mee te praten.

Achtergrond
In november 2018 zijn er verkiezingen voor de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Westerkwartier. Voor het eerst gaan de kiezers van Marum, Grootegast, Zuidhorn en Leek naar de stembus om samen één nieuwe raad te kiezen. Hoe gaat dat nieuwe Westerkwartier er uit zien? Hoe versterken we de sociale en economische structuur van dit gebied van dorpen, coulissen, bossen, kwelders, dijken en rivieren? Hoe wordt het Westerkwartier nog meer het ‘beste’ kwartier om te wonen, werken en te recreëren?

Daarover organiseert de PvdA dit najaar vijf bijeenkomsten onder het motto : ‘PvdA: De rode draad in het Westerkwartier’. 21 september Zuidhorn: duurzaamheid /5 oktober Niekerk-Grootegast: sterke kernen/leefbaarheid /11 oktober Marum: sociale zekerheid /2 november Marum: betaalbaar wonen /16 november Leek: lokale economie. Meer info: http://www.pvdawesterkwartier.nl.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Handhaving aed wide

Wat nemen we mee? een AED!

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
AED’s in gemeentelijke handhavingsvoertuigen
Lees verder →
Oude riet

‘Het dal van de Oude Riet, een verdwenen zeearm rond Noord- en Zuidhorn.’

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Stichting Beekdal Oude Riet en de Historische Kring Zuidhorn organiseren lezing
Lees verder →
Dichtclub rikandreaeentrudydijkshoorn

Op zoek naar 12 dichters

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Dichtclub Westerkwartier organiseert Leekster Gedichtendag 2027
Lees verder →
Vuurwerk van boven

Vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Westerkwartier

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Verenigingen en stichtingen kunnen ontheffing aanvragen
Lees verder →
Kantoor man

Geen HR-afdeling? Zo houd je grip op verzuim

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
​Heb je geen eigen HR-afdeling? Dan komt de begeleiding van een zieke medewerker vaak bij jou terecht.
Lees verder →
 

Wanneer is een taxi de handigste vervoersoptie in de stad?

01 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een stad biedt vaak meerdere manieren om van A naar B te reizen. Toch is het openbaar vervoer niet voor iedere rit de meest praktische keuze.
Lees verder →