Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Discussieavond PvdA over regionale economie

6 november 2017    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Meepraten over verkiezingsprogramma 2019-2022
Pvda wk ploeg

Donderdag 16november a.s. om 20.00 uur (ontvangst vanaf 19.45 uur) houdt de PvdA-Westerkwartier in Infocentrum landgoed Nienoord, Nienoord 20 te Leek een vijfde (gratis toegankelijke) discussieavond in een reeks van vijf ter voorbereiding van het PvdA verkiezingsprogramma 2019-2022. Deze avond staat in het teken van de ontwikkeling van de regionale economie.

Het Westerkwartier: plattelandsgemeente in het hart van het Noorden. Logistiek dichtbij de snelweg A7, verbindende streek tussen de steden Groningen en Drachten en een schakel tussen de provincies Groningen, Friesland en Drenthe. Het Westerkwartier: het dichtst ‘bepaarde’ gebied van Nederland, een gebied met een bijzonder groot aantal ZZP’ers en van oudsher veel agrarische bedrijvigheid. Welke kansen en bedreigingen zijn er voor de toekomst van de regionale economie? Hoe zetten we gezamenlijk in op economische groei? Hoe kan de gemeente economische ontwikkeling bevorderen en faciliteren? En hoe staat het met de aansluiting van het onderwijs op de arbeidsmarkt?

Na presentaties van o.a. Sierdjan Koster (hoofddocent economische geografie van de RUG) en Henk ten Brinke (CMO Stamm) is er ruimte voor een discussie tussen de zaal en de sprekers.

Iedereen is welkom. De PvdA stelt mede op basis van de opbrengst van deze bijeenkomsten haar verkiezingsprogramma 2019-2022 vast. Over dat programma beslissen uiteindelijk de leden van onze partij. Maar dit is het moment om mee te praten.

Achtergrond
In november 2018 zijn er verkiezingen voor de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Westerkwartier. Voor het eerst gaan de kiezers van Marum, Grootegast, Zuidhorn en Leek naar de stembus om samen één nieuwe raad te kiezen. Hoe gaat dat nieuwe Westerkwartier er uit zien? Hoe versterken we de sociale en economische structuur van dit gebied van dorpen, coulissen, bossen, kwelders, dijken en rivieren? Hoe wordt het Westerkwartier nog meer het ‘beste’ kwartier om te wonen, werken en te recreëren?

Daarover organiseert de PvdA dit najaar vijf bijeenkomsten onder het motto : ‘PvdA: De rode draad in het Westerkwartier’. 21 september Zuidhorn: duurzaamheid /5 oktober Niekerk-Grootegast: sterke kernen/leefbaarheid /11 oktober Marum: sociale zekerheid /2 november Marum: betaalbaar wonen /16 november Leek: lokale economie. Meer info: http://www.pvdawesterkwartier.nl.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zusan seggelinck

Muzikale Nijjoarsvisite PLACK Westerkwartier goed bezocht

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Feestelijke avond in het Baron Theater
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur! in Westerkwartier

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Theater project Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen. In elke gemeente wordt het gesprek op gang gebracht over de uitdagingen die de toekomst met zich meebrengt.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Openbare raadsactiviteit Gebiedstransformatie in het Zuidelijk Westerkwartier

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In een raadsactiviteit worden de fracties geïnformeerd
Lees verder →
Impressie herontwikkeling camping-jachthaven briltil - hoendiep haven-1200x1200

Raad ziet geen beletsel bouw woningen Briltil

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook ruimte voor doelgroep die dure villa’s wil
Lees verder →
Groen links 2025

Gewoon doen! Campagneaftrap GroenLinks-PvdA Westerkwartier

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 23 januari in het Barontheater in Opende.
Lees verder →
Windmolen-eaz-wind

Webinar Energiemonitoring - Aan de slag met je eigen energiedata

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Wil je grip krijgen op het energieverbruik van je gebouw? Zoek je praktische handvatten om energie te besparen, wil je voorbereid zijn op het einde van de salderingsregeling en inzicht krijgen in het effect van verduurzamingsmaatregelen?
Lees verder →