Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Diederik Gommers neemt 50.000e Vanhulley mondkapje in ontvangst

26 november 2020    Zuidhorn-nieuws
Hoe corona een Groningse social enterprise op de kaart zette
Mondkapjes

Woensdagmiddag overhandigden Jolijn Creutzberg en Chimene Kouakou het 50.000e Vanhulley mondkapje aan Diederik Gommers, voorzitter van de Nederlndse Vereniging voor Intensive Care, en inmiddels wereldberoemd in Nederland. Kouakou is een van de twintig deelnemers bij social enterprise Vanhulley, het naaiatelier dat in coronatijd razendsnel omschakelde naar de productie van mondkapjes.

Een logische keuze
Dat er iets feestelijks moest gebeuren stond wel vast, want de productie van mondkapjes heeft het bedrijf landelijk heel goed op de kaart gezet. En de 50.000e is een mijlpaal die gevierd moet worden. “De keuze voor Diederik Gommers was eigenlijk een hele logische”, aldus Vanhulley oprichter Jolijn Creutzberg, “Niet alleen omdat hij zo betrokken is, maar juist omdat hij zoekt naar de verbinding, en niet polariseert. De manier waarop hij destijds met Famke Louise in gesprek ging vond ik echt geweldig.” Als sociaal ondernemer zoekt ook Creutzberg steeds naar manieren om “haar” vrouwen, vaak met een migratie-achtergrond, mee te laten doen in de samenleving. En merkt zij ook hoe gemakkelijk het – mede door social media - is om te polariseren in plaats van elkaar te proberen te vinden en te begrijpen.

Have a Merry Christmask
Diederik Gommers was aangenaam verrast, en zegde zijn medewerking direct toe. “Ik doe dit soort dingen graag, corona is van iedereen”. Hij kreeg de nieuwste versie van het mondmasker cadeau: een “Merry Christmask”. Dit mondmasker werd enige weken geleden gelanceerd tijdens de 8e verjaardag van Vanhulley, en wordt geleverd -hoe toepasselijk- in de kleuren rood en zwart met gouden opdruk. Naast het magische getal prijkt ook zijn eigen naam op deze gepersonaliseerde versie.

Toekomstplannen
Als het aan Creutzberg ligt dan gaan de mondkapjes niet de 100.000 stuks halen. “Ik vind het leven zonder mondkapje veel fijner, ik mis echt de gezichten, ik hoop dat het tijdelijk is”. Gelukkig merkt zij dat bij potentiële opdrachtgevers Vanhulley steeds bekender wordt. “We hebben twee jaar geleden besloten om naast het maken van boxershorts van je oude overhemd ook oude bedrijfskleding een tweede leven te geven in de vorm van andere producten, als relatiegeschenk of voor in het kerstpakket bijvoorbeeld. Door corona is er bij bedrijven veel meer aandacht gekomen voor lokale productie en hergebruik van materialen. En dan hebben wij ook nog eens een prachtig inclusief verhaal. Vanhulley past gewoon heel goed in wat we steeds belangrijker gaan vinden met z’n allen.” En dus ziet Creutzberg de toekomst vol vertrouwen tegemoet. Net als Chimene Kouakou, die op de reis terug naar Groningen verzuchtte: “Ik heb nu naast mijn vrienden in Groningen ook een vriend in Rotterdam”. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →
Veilig zichtbaar logootje

Zichtbaar Veilig: inventarisatie van (on)veilige plekken in Westerkwartier

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA) starten in de gemeente Westerkwartier het initiatief Zichtbaar Veilig.
Lees verder →
Fieke gosselaar

Fieke Gosselaar te gast bij de Peter, Pieternel en Meindert show

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 20 maart presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 21e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show. De speciale gast van de avond is schrijver Fieke Gosselaar.
Lees verder →