Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Dichtjournaal eindigt met bundel

27 november 2009    Zuidhorn-nieuws
Dichtjournaal eindigt met bundel ‘Dichter bij het nieuws’ GRIJPSKERK- In een jaar tijd waren er op de site dichtjournaal.nl zo`n 1400 gedichten te lezen. Iedere dag brengt de site het nieuws in dichtvorm.

Dichtjournaal eindigt met bundel ‘Dichter bij het nieuws’

GRIJPSKERK- In een jaar tijd waren er op de site dichtjournaal.nl zo`n 1400 gedichten te lezen. Iedere dag brengt de site het nieuws in dichtvorm. Groot nieuws, leuke gedichten en genoeg afwisseling. Omdat het jaar bijna op zijn einde loopt, zijn de leukste nieuwsgedichten gebundeld in de dichtbundel ‘Dichter bij het nieuws’.

De tachtig pagina`s tellende bundel is een compilatie in de vijf categorieën die ook op de site te vinden zijn. De meeste bundels die op de site werden uitgegeven waren digibundels, ‘Dichter bij het nieuws’ is echter een boek, uitgegeven door boekscout.nl. Dichter Koos van der Goot vindt het een kroon op zijn werk. “Het is geweldig dat als je, je een jaar lang iedere dag inzet om het nieuws in dichtvorm te brengen, er een uitgever is die met je mee wil denken over het uitgeven van een echte bundel.” Van der Goot vindt het nu een mooi tijdstip om met een bundel te komen. “Je zit nu in de tijd van terugblikken. Wat is er allemaal ook alweer gebeurd dit jaar. ‘Dichter bij het nieuws’ gaat al het nieuws van afgelopen jaar weer even langs. Daarnaast is het natuurlijk leuk als Sinterklaas- of kerstcadeau.”

Het uitbrengen van de bundel betekent ook gelijk het einde van de site. Na een jaar vindt Van der Goot het tijd om te stoppen. “Ik heb het nu een jaar gedaan. Met plezier, maar het is nu wel leuk geweest.” De dichter gelooft wel dat de site een mooie aanvulling was in de dichterswereld. “Naast mijn eigen gedichten heb ik natuurlijk gastdichters gehad uit het hele land die op hun manier over het nieuws dichtten. Daarnaast leuke acties als het protest tegen de kredietcrisis. Ik heb wel genoten van Dichtjournaal.” Wat er precies met de site zal gebeuren weet Van der Goot niet. De site blijft in ieder geval open staan. “Wie weet komt er nog eens een andere invulling aan de site, ik weet het nog niet. De bundel is in ieder geval een mooie herinnering aan een succesvol project.” Meer informatie over de bundel op www.dichtjournaal.nl
27-11-2009 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Harry-stomphorst

Oud-wethouder Harry Stomphorst van Westerkwartier overleden

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Stomphorst was sinds 2002 actief in de lokale politiek.
Lees verder →
Politieauto

Auto belandt in sloot bij Briltil

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
eenzijdig ongeluk
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Bestelwagens

Waarom een goede bestelautoverzekering onmisbaar is voor ondernemers in Zuidhorn

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemen in Zuidhorn vraagt om betrouwbare mobiliteit
Lees verder →