Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Dichtjournaal eindigt met bundel

27 november 2009    Zuidhorn-nieuws
Dichtjournaal eindigt met bundel ‘Dichter bij het nieuws’ GRIJPSKERK- In een jaar tijd waren er op de site dichtjournaal.nl zo`n 1400 gedichten te lezen. Iedere dag brengt de site het nieuws in dichtvorm.

Dichtjournaal eindigt met bundel ‘Dichter bij het nieuws’

GRIJPSKERK- In een jaar tijd waren er op de site dichtjournaal.nl zo`n 1400 gedichten te lezen. Iedere dag brengt de site het nieuws in dichtvorm. Groot nieuws, leuke gedichten en genoeg afwisseling. Omdat het jaar bijna op zijn einde loopt, zijn de leukste nieuwsgedichten gebundeld in de dichtbundel ‘Dichter bij het nieuws’.

De tachtig pagina`s tellende bundel is een compilatie in de vijf categorieën die ook op de site te vinden zijn. De meeste bundels die op de site werden uitgegeven waren digibundels, ‘Dichter bij het nieuws’ is echter een boek, uitgegeven door boekscout.nl. Dichter Koos van der Goot vindt het een kroon op zijn werk. “Het is geweldig dat als je, je een jaar lang iedere dag inzet om het nieuws in dichtvorm te brengen, er een uitgever is die met je mee wil denken over het uitgeven van een echte bundel.” Van der Goot vindt het nu een mooi tijdstip om met een bundel te komen. “Je zit nu in de tijd van terugblikken. Wat is er allemaal ook alweer gebeurd dit jaar. ‘Dichter bij het nieuws’ gaat al het nieuws van afgelopen jaar weer even langs. Daarnaast is het natuurlijk leuk als Sinterklaas- of kerstcadeau.”

Het uitbrengen van de bundel betekent ook gelijk het einde van de site. Na een jaar vindt Van der Goot het tijd om te stoppen. “Ik heb het nu een jaar gedaan. Met plezier, maar het is nu wel leuk geweest.” De dichter gelooft wel dat de site een mooie aanvulling was in de dichterswereld. “Naast mijn eigen gedichten heb ik natuurlijk gastdichters gehad uit het hele land die op hun manier over het nieuws dichtten. Daarnaast leuke acties als het protest tegen de kredietcrisis. Ik heb wel genoten van Dichtjournaal.” Wat er precies met de site zal gebeuren weet Van der Goot niet. De site blijft in ieder geval open staan. “Wie weet komt er nog eens een andere invulling aan de site, ik weet het nog niet. De bundel is in ieder geval een mooie herinnering aan een succesvol project.” Meer informatie over de bundel op www.dichtjournaal.nl
27-11-2009 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sneeuwpoppen

Sneeuw, Gladheid en strooien in onze gemeente

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook te glad voor Milieuboer, volgende week weer
Lees verder →
Hoogspanningslijn mast

Inloopbijeenkomst Ondergrondse hoogspanningslijn tussen Vierverlaten en Brillerij

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Belangrijk voor het stroomnet in de regio Winsum en Grijpskerk
Lees verder →
Dorpshuis Yt humsterland

Verduurzaming van maatschappelijk vastgoed in Groningen aantrekkelijker

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dorpshuis ’t Humsterland uit Oldehove verduurzaamt met rentekorting
Lees verder →
Janneke holwarda - stella dekker fotografie aangepast

De Peter, Pieternel en Meindert show met Janneke Holwarda

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 23 januari november presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 20e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleg herontwikkeling camping Briltil, Kerstbomen inleveren en isolatieaanpak!

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 6 januari
Lees verder →
Afscheidsfeestje van ark (8)

Afscheidsfeestje juwelier Zuidhorn goed bezocht

05 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Van Ark sluit na 30 jaar de deuren
Lees verder →