Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

De week van de jonge mantelzorger - #niettemissen

2 juni 2024    Zuidhorn-nieuws
Jonge Mantelzorgers verdienen onze aandacht
Mantelzorg-ouder

In de week van de Jonge Mantelzorger 1 – 7 juni, dragen medewerkers van Sociaal Werk De Schans een button om aandacht te vragen voor jonge mantelzorgers. Het idee hierachter is dat door het dragen van de button de gesprekken over jonge mantelzorgers makkelijker op gang komen. Scholen in het Westerkwartier worden in deze week benaderd door sociaal werkers van Sociaal Werk De Schans om voorlichting te organiseren over Jonge Mantelzorgers.

Wethouder Bert Nederveen: “Het zijn van mantelzorger heeft een grote impact op jongeren. Zij zijn niet te missen en verdienen daarom onze aandacht en waardering.”

Jonge Mantelzorgers verdienen onze aandacht
Bijna een kwart van de kinderen en jongeren in Nederland is een jonge mantelzorger. Zij groeien op met iemand in hun directe omgeving met een chronische ziekte, beperking, psychische kwetsbaarheid of verslaving. Dat kan een ouder zijn, een broer of zus, maar ook een grootouder of goede buur.

Het zorgen voor een ander ervaren zij als normaal, maar het kan ook zwaar zijn. Zo kunnen ze zich zorgen maken of zorg voor zichzelf missen. Om hen te ondersteunen en zichtbaar te maken is van 1 tot en met 7 juni de Nationale Week van de Jonge Mantelzorger. In de bibliotheken in het Westerkwartier zijn thematafels ingericht met informatie voor en over jonge mantelzorgers. De FUNdag voor jonge mantelzorgers vindt dit jaar plaats in de zomervakantie.

Campagne ‘Niet te missen’
Deze jongeren zien zichzelf vaak niet als jonge mantelzorgers. Toch ervaren ze wel de gevolgen van de zorgsituatie al op jonge leeftijd. Ook dit jaar sluiten gemeente Westerkwartier en Sociaal Werk De Schans zich aan bij de landelijke campagne ‘Niet te missen’. De campagne laat via video’s, posters, portretten en verhalen zien wat de invloed van mantelzorg is in het leven van jongeren. Het doel van de campagne is meer bewustwording, herkenning en erkenning. Tijdens de Week van de Jonge Mantelzorger vinden in het hele land verschillende activiteiten plaats.

Kijk voor meer informatie op http://www.mipwesterkwartier.nl/jonge-mantelzorgers/week-van-de-jonge-mantelzorger/

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Angstaanjagend normaal

Angstaanjagend normaal

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een lezing over oorlogsmisdadigers, genocideplegers en terroristen
Lees verder →
Bert nederveen en jan bruins van rederijkerskamer de heidebloem

Rederijkerskamer de Heidebloem viert jubileum

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
150 jaar toneel, taal en traditie
Lees verder →
Bezoek zonnedorpen

Westerkwartier kijkt bij Zonnedorpen

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
fracties zien met eigen ogen hoe bewoners samen werken aan duurzame energie en wat dat kan betekenen voor het Westerkwartier
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Feestelijke presentatie van de landschapsbiografie Westerkwartier

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhalen die het Westerkwartier bijzonder maken
Lees verder →
Regisseur nico van der wijk en de spelers van de potvis (foto bram keuning)-1

Binnenkort in Zuidhorn op de planken: de toneelvoorstelling De Potvis

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De regisseur van De Potvis
Lees verder →
Mathijs boer ongeslagen tegen treffers arnhem

Landelijke jeugd ttv talero toont veerkracht

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Talero knokte zich terug uit een 3-5 achterstand.
Lees verder →