Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

De Weedheater: schrik van het onkruid

18 mei 2016    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn kiest voor milieuvriendelijke onkruidbestrijding
Weedheater (7)

Onkruid vergaat niet maar de firma Krinkels gaat de komende drie jaar toch het ongewenste gewas een flinke opdonder geven.

Daar is de firma dan ook voor aangenomen door de gemeente Zuidhorn. Het bedrijf gaat met de Weedheater onkruid met infrarood, hete lucht en stoom bestrijden. Hiermee voldoet de gemeente aan de nieuwe regelgeving en aan de wens van het college.

Wethouder Bakker nam de spiksplinternieuwe apparatuur afgelopen woensdag in gebruik.

Voorafgaand legde uitvoerder Arnold Coomans De Ruiter van de firma Krinkels de techniek achter de machines uit. De Weedheater gaat met een snelheid van 1,6 kilometer over het onkruid en verhit dat tot 300 graden. Hierdoor wordt de celstructuur vernietigd waardoor na een dag of twee, drie het plantje verdord. Door herhaaldelijk, rond de vijf keer per jaar, met de machines over de wegen en paden te gaan wordt de wortel uitgeput en zal uiteindelijk verdwijnen. Er is een Quad uitvoering voor de lastige plekjes en hoekjes. Deze doet dezelfde route na een dag of drie zodat er gelijk een controle van het reeds behandeld onkruid is.

Andre Bethlehem uit Tolbert en Jan Mark Hummel uit Leek zijn aangetrokken om de machines te bemannen. Het was een wens van de gemeente om personeel uit het gebied te werven.

De machines worden desgevraagd uitsluitend in de openbare ruimte ingezet. Maar misschien willen Andre of Jan Mark tegen beloning van een flinke bal gehakt met mosterd de Weedheater best wel eens over uw oprijlaan laten rijden.

 

Nieuwe aanpak

Sinds 1 april 2016 geldt een verbod op het gebruik van glyfosaat (roundup) op verharding. Het college is blij met het verbod. Vooruitlopend op deze maatregel is de gemeente begin dit jaar op zoek gegaan naar een milieuvriendelijke manier van onkruidbestrijding. De gemeente schakelt nu de firma Krinkels in voor deze nieuwe manier van werken.

Meer ruimte voor natuur

De nieuwe aanpak past ook in het nieuwe groenbeleid van de gemeente. Hierin staat dat Zuidhorn, waar mogelijk, voor milieuvriendelijke oplossingen kiest. Dit betekent ook dat de gemeente de natuur hier en daar meer de ruimte geeft. Daarmee ondersteunt het groenbeheer de duurzaamheidsdoelstellingen van de gemeente beter, zoals het bijenbeleid.

De firma Krinkels uit Zuidwolde heeft voor drie jaar een overeenkomst gesloten voor de onkruidbestrijding, kolkreiniging en zet tevens een veegwagen in. Het betreft het gehele Westerkwartier.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ronald en jolanda

Bistro oude Raadhuis in andere handen

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ronald en Jolanda stoppen noodgedwongen
Lees verder →
Overleg eendracht

Rederijkerskamer Eendracht brengt De Potvis op de planken

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Opbrengst kerststalletjes erelid Herry Cornelius voor gage regisseur
Lees verder →
Zunobri

Zunobri komt na lange onderbreking snel weer in het wedstrijdritme

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Met zege in Winsum pakt Zunobri belangrijke punten
Lees verder →
Expositie Ybeeld in kleur en kleiY

Expositie ‘Beeld in Kleur en Klei’ onder grote belangstelling geopend

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een boeiende en afwisselende expositie, waarmee Galerie Zichtlijn laat zien aantrekkelijke exposities voor uiteenlopende smaak en publiek te bieden.
Lees verder →
Pillentoppers

Pillen topper Janneke van der Leest beklimt de Alpe d’HuZes

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
4 juni samen de berg op met collega's Aukelina en Gineke
Lees verder →
Fietshelling (3)

Hellingbanen brug Zuidhorn-Noordhorn later open

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
vanaf dinsdag 20 januari klaar voor voetgangers en fietsers
Lees verder →