Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

De Weedheater: schrik van het onkruid

18 mei 2016    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn kiest voor milieuvriendelijke onkruidbestrijding
Weedheater (7)

Onkruid vergaat niet maar de firma Krinkels gaat de komende drie jaar toch het ongewenste gewas een flinke opdonder geven.

Daar is de firma dan ook voor aangenomen door de gemeente Zuidhorn. Het bedrijf gaat met de Weedheater onkruid met infrarood, hete lucht en stoom bestrijden. Hiermee voldoet de gemeente aan de nieuwe regelgeving en aan de wens van het college.

Wethouder Bakker nam de spiksplinternieuwe apparatuur afgelopen woensdag in gebruik.

Voorafgaand legde uitvoerder Arnold Coomans De Ruiter van de firma Krinkels de techniek achter de machines uit. De Weedheater gaat met een snelheid van 1,6 kilometer over het onkruid en verhit dat tot 300 graden. Hierdoor wordt de celstructuur vernietigd waardoor na een dag of twee, drie het plantje verdord. Door herhaaldelijk, rond de vijf keer per jaar, met de machines over de wegen en paden te gaan wordt de wortel uitgeput en zal uiteindelijk verdwijnen. Er is een Quad uitvoering voor de lastige plekjes en hoekjes. Deze doet dezelfde route na een dag of drie zodat er gelijk een controle van het reeds behandeld onkruid is.

Andre Bethlehem uit Tolbert en Jan Mark Hummel uit Leek zijn aangetrokken om de machines te bemannen. Het was een wens van de gemeente om personeel uit het gebied te werven.

De machines worden desgevraagd uitsluitend in de openbare ruimte ingezet. Maar misschien willen Andre of Jan Mark tegen beloning van een flinke bal gehakt met mosterd de Weedheater best wel eens over uw oprijlaan laten rijden.

 

Nieuwe aanpak

Sinds 1 april 2016 geldt een verbod op het gebruik van glyfosaat (roundup) op verharding. Het college is blij met het verbod. Vooruitlopend op deze maatregel is de gemeente begin dit jaar op zoek gegaan naar een milieuvriendelijke manier van onkruidbestrijding. De gemeente schakelt nu de firma Krinkels in voor deze nieuwe manier van werken.

Meer ruimte voor natuur

De nieuwe aanpak past ook in het nieuwe groenbeleid van de gemeente. Hierin staat dat Zuidhorn, waar mogelijk, voor milieuvriendelijke oplossingen kiest. Dit betekent ook dat de gemeente de natuur hier en daar meer de ruimte geeft. Daarmee ondersteunt het groenbeheer de duurzaamheidsdoelstellingen van de gemeente beter, zoals het bijenbeleid.

De firma Krinkels uit Zuidwolde heeft voor drie jaar een overeenkomst gesloten voor de onkruidbestrijding, kolkreiniging en zet tevens een veegwagen in. Het betreft het gehele Westerkwartier.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wilgehoeve

Nieuwe dagbesteding in Niekerk-Westerkwartier: De Wilgenhoeve

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Opent deuren op 5 januari 2026 en is bedoeld voor licht dementerenden en eenzame ouderen
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →
Raadsvergadering 2024

Raadsvergadering over Programmabegroting 2026-2029

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
woensdag 12 november om 16.00 uur
Lees verder →