Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

De Weedheater: schrik van het onkruid

18 mei 2016    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn kiest voor milieuvriendelijke onkruidbestrijding
Weedheater (7)

Onkruid vergaat niet maar de firma Krinkels gaat de komende drie jaar toch het ongewenste gewas een flinke opdonder geven.

Daar is de firma dan ook voor aangenomen door de gemeente Zuidhorn. Het bedrijf gaat met de Weedheater onkruid met infrarood, hete lucht en stoom bestrijden. Hiermee voldoet de gemeente aan de nieuwe regelgeving en aan de wens van het college.

Wethouder Bakker nam de spiksplinternieuwe apparatuur afgelopen woensdag in gebruik.

Voorafgaand legde uitvoerder Arnold Coomans De Ruiter van de firma Krinkels de techniek achter de machines uit. De Weedheater gaat met een snelheid van 1,6 kilometer over het onkruid en verhit dat tot 300 graden. Hierdoor wordt de celstructuur vernietigd waardoor na een dag of twee, drie het plantje verdord. Door herhaaldelijk, rond de vijf keer per jaar, met de machines over de wegen en paden te gaan wordt de wortel uitgeput en zal uiteindelijk verdwijnen. Er is een Quad uitvoering voor de lastige plekjes en hoekjes. Deze doet dezelfde route na een dag of drie zodat er gelijk een controle van het reeds behandeld onkruid is.

Andre Bethlehem uit Tolbert en Jan Mark Hummel uit Leek zijn aangetrokken om de machines te bemannen. Het was een wens van de gemeente om personeel uit het gebied te werven.

De machines worden desgevraagd uitsluitend in de openbare ruimte ingezet. Maar misschien willen Andre of Jan Mark tegen beloning van een flinke bal gehakt met mosterd de Weedheater best wel eens over uw oprijlaan laten rijden.

 

Nieuwe aanpak

Sinds 1 april 2016 geldt een verbod op het gebruik van glyfosaat (roundup) op verharding. Het college is blij met het verbod. Vooruitlopend op deze maatregel is de gemeente begin dit jaar op zoek gegaan naar een milieuvriendelijke manier van onkruidbestrijding. De gemeente schakelt nu de firma Krinkels in voor deze nieuwe manier van werken.

Meer ruimte voor natuur

De nieuwe aanpak past ook in het nieuwe groenbeleid van de gemeente. Hierin staat dat Zuidhorn, waar mogelijk, voor milieuvriendelijke oplossingen kiest. Dit betekent ook dat de gemeente de natuur hier en daar meer de ruimte geeft. Daarmee ondersteunt het groenbeheer de duurzaamheidsdoelstellingen van de gemeente beter, zoals het bijenbeleid.

De firma Krinkels uit Zuidwolde heeft voor drie jaar een overeenkomst gesloten voor de onkruidbestrijding, kolkreiniging en zet tevens een veegwagen in. Het betreft het gehele Westerkwartier.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →