Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

De Jonge Held heeft (bijna) weer wieken!

26 augustus 2024    Zuidhorn-nieuws
Heringebruikname op 27 september
Jonge held

Poldermolen De Jonge Held heeft een hele tijd zonder wieken gestaan. De oorzaak was dat een grondige restauratie van wieken (roeden) en vijzel noodzakelijk was. De klus is geklaard: de molen heeft weer wieken, kan weer draaien en malen. Reden om de vlag uit te steken en er een feestje omheen te organiseren.

Heringebruikname op 27 september
Op vrijdag 27 september vindt de heringebruikname plaats. Het opnieuw in bedrijf stellen wordt gedaan door de molenaar Jeffrey Cusiël, die naast de molen woont. Hij doet dit samen met de molenaars van de vier molens die ook onlangs gerestaureerd zijn. Deze handeling vindt om 15:00u plaats.

Vijf poldermolens gerestaureerd
Behalve De Jonge Held te Slaperstil zijn ook de poldermolens Koningslaagte te Zuidwolde, de Langelandster te Garmerwolde, de Meervogel te Hoeksmeer en de Noordermolen te Noorddijk onlangs ingrijpend opgeknapt. Een poldermolen is een molen die dient voor het bemalen (drooghouden) van een polder. Poldermolens staan al eeuwen in het Nederlandse landschap; het is cultureel erfgoed.

Programma feestelijke bijeenkomst
Voor de feestelijke bijeenkomst heeft het bestuur van Stichting De Groninger Poldermolens niet alleen al zijn molenaars en vele betrokkenen uitgenodigd, maar in het bijzonder ook Nicole Bakker, directeur van De Hollandsche Molen en Roeland van der Schaaf, dijkgraaf van waterschap Noorderzijlvest. Na het openingswoord van voorzitter Jan Oomkes zullen beiden het woord voeren. Anne Wieringa, (technisch adviseur van de stichting) zal de restauratiewerkzaamheden van een toelichting voorzien. 

Stichting De Groninger Poldermolens (SDGP) 
Stichting De Groninger Poldermolens bestaat sinds 29 oktober 2015. Het is de fusie van de voormalige molenstichtingen Fivelingo, Hunsingo en Westerkwartier. De stichting heeft 18 molens in eigendom, beheer en onderhoud: 17 poldermolens en 1 korenmolen (Wilhelmina). Op twee uitzonderingen na staan al onze molens in het beheergebied van waterschap Noorderzijlvest.
 

De Jonge Held is een voormalig waterschap in de provincie Groningen. De polder ontstond in 1869 uit de polder van Leegkerk en Dorkwerd die vanaf 1829 werd bemalen door de molen De Jonge Held, die uitsloeg op een watergang die was verbonden met het Aduarderdiep

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schuiling wint werk van hoes

Janny Schuiling wint prijs Kunst in de Etalageroute

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Anneke hoes populair bij kunstliefhebbers
Lees verder →
Thijn en arjan van esch

Thijn van Esch ( 20 ) Van zaterdagbaantje tot zelfstandig ondernemer

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vader en zoon van Esch voorzien vruchtbare samenwerking
Lees verder →
Pontje-2016 (13)

Brug bij Zuidhorn afgesloten tot maart; roep om bussen en pontje

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Breuken in staalkabels laten geen enkel wegverkeer toe
Lees verder →
Kerststal de vlieger

Sfeervolle kerstviering SWS De Vlieger in Dörpsstee Noordhorn

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Leerlingen, leerkrachten en ouders kwamen samen voor een viering met liederen, gedichten en mooie woorden
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over duurzame warmte, Kerstbomen inleveren en KCA route

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 23 december
Lees verder →
Aduard  steenoven kloostermop

Cultuurfonds steunt Bernardushof in Aduard

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Steenoven kan in ere hersteld worden
Lees verder →