Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

De boodschappen worden steeds duurder, dit kun je er tegen doen

13 oktober 2022    Zuidhorn-nieuws
Aldi 2

Voor wie regelmatig in de supermarkt komt, is de gang naar de kassa steeds minder plezant. Als we kijken naar de prijzen en hoe deze de afgelopen maanden zijn gestegen, zijn we gemiddeld per maand 15 procent meer kwijt aan onze boodschappen. Voor een gemiddeld gezin met twee kinderen is dit bijna 100 euro meer per maand. Daarbij komen natuurlijk ook nog de stijgende kosten voor energie, waardoor we er onderaan de streep niet beter op worden met elkaar. Toch zijn er een aantal handige tips die jij kunt gebruiken om ervoor te zorgen dat je de kosten voor je boodschappen waar mogelijk toch nog enigszins in de hand kunt houden. Het is een utopie om te denken dat je de duurdere prijzen helemaal kunt omzeilen, maar dat er nog steeds een flinke besparing te realiseren is, dat is wel duidelijk.

Maak een lijstje 
Het klinkt misschien heel ouderwets, maar wanneer jij met een lijstje naar de supermarkt gaat, is de kans veel kleiner dat je iets meeneemt wat je niet nodig hebt. In de huidige tijd waarin alles duurder wordt en we steeds kritischer kijken naar onze uitgaven, is het dus belangrijk om hier ook bij het doen van de boodschappen rekening mee te houden. Je kunt namelijk wel online een energiecontract afsluiten na verschillende energieleveranciers te hebben vergeleken, maar wanneer je dit voordeel in de supermarkt direct weer weggeeft, heeft het natuurlijk nog weinig tot geen zin. Wen jezelf daarom aan om met een boodschappenlijstje naar de supermarkt te gaan, zodat je weet wat je nodig hebt.

Aanbiedingen 
Iedere supermarkt in Zuidhorn heeft wekelijks tientallen aanbiedingen. Het is dus verstandig om voor jezelf goed te kijken wanneer iets in de aanbieding is, zodat je op basis daarvan je boodschappen kunt doen. Een goed voorbeeld is bijvoorbeeld het vleeswaren. Wanneer je het liefst kipfilet op het brood hebt, kun je iedere week bij dezelfde supermarkt blind een paar pakjes meenemen, maar je kunt natuurlijk ook gewoon kijken waar het in de aanbieding is. Om het jezelf nog makkelijker te maken, is het raadzaam om een lijstje te maken die zich wat meer toespitst op een categorie. Dat wil zeggen dat je niet daadwerkelijk kipfilet op je lijstje hebt staan, maar ‘vleeswaren’. Op deze manier weet je wat je nodig hebt, maar kun je in de winkel bepalen wat je meeneemt. Op deze manier is het een stuk eenvoudiger om gericht je boodschappen te doen.

Koop groot in
Hoe vaak zie je in de supermarkt wel geen acties met 2+2 gratis. Dit is het perfecte moment om wat extra’s mee te nemen. Ook wanneer je het op dat moment niet nodig hebt. Je zult namelijk altijd zien, dat op het moment dat je het wel nodig hebt, het niet in de aanbieding is. Dit is alleen aan te raden bij producten die een lange houdbaarheid hebben of helemaal geen houdbaarheidsdatum hebben. Hierbij moet je denken aan toiletpapier, tandpasta en ook shampoo, suiker en koffie. Je bent dan de ene week misschien wel iets meer kwijt dan normaal, maar dit compenseer je natuurlijk al snel weer wanneer je deze producten de volgende keer niet hoeft mee te nemen.

  • Poiesz
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →