Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Dagje duurzaam in Zuidhorn

22 november 2013    Zuidhorn-nieuws - fotos
Gedeputeerde mevrouw Yvonne van Mastrigt: Zuidhorn is goed bezig
Ingridbeens slim wonen zuidhorn (7)

Een feestje voor Zuidhorn, alle betrokkenen en wethouder Oomkes, zo zou je vrijdag 22 november 2013 mogen betitelen.
Des middags mocht gedeputeerde mevrouw Yvonne van Mastrigt van de provincie Groningen de voorbeeldwoning op het gebied van energiebesparende maatregelen van energieambassadeur Ingrid Beens aan de Gaickingahof openen. In aanwezigheid van de Wethouder die een voortrekkersrol heeft gespeeld in dit project en de bedrijven die meewerkten verrichtte de gedeputeerde de officiële handeling. Zij complimenteerde zowel de gemeente als de bedrijven die met dit project een voortrekkersrol spelen. Alle partijen hebben er financieel aan bijgedragen en kunnen nu een maatpakket leveren aan een ieder die geïnteresseerd is.
Een goede reden om contact met een van de bedrijven op te nemen zou het volgende kunnen zijn: de energierekening is van 200 naar 40 euro per maand gegaan! Dat zet nog eens zoden aan de dijk
» alles over dit project


Des Middags werden de dienstauto’s, die op groen gas rijden officieel in gebruik genomen. Deze handeling vond plaats op het terrein van de wijkpost Noordhorn aan de Transportweg. Bouwbedrijf Ballast Nedam bouwde de groengasinstallatie, een zogeheten Mini Fastfill-tankinstallatie. Daarmee kunnen de voertuigen op eigen terrein snel worden bevoorraad. Ook is de installatie eenvoudig uit te breiden.
Vertegenwoordigers van Ballast Nedam, Atterro en de provincie loofden de gemeente Zuidhorn om haar vooruitstrevende aanpak op het gebied van duurzaamheid en in het bijzonder het klimaatneutraal rijden op groen gas. Wethouder Oomkes mocht hiervan een certificaat in ontvangst nemen.

De ingebruikname zelf ging gepaard met veel rook en muziek. Een duidelijk signaal: Zuidhorn is niet alleen goed maar ook groen bezig.

  • Ingridbeens slim wonen zuidhorn (9)
  • Ingridbeens slim wonen zuidhorn (23)
  • Ingridbeens slim wonen zuidhorn (26)
  • Ingridbeens slim wonen zuidhorn (37)
  • 2013-11-22 groengas zuidhorn (11)
  • 2013-11-22 groengas zuidhorn (17)
  • 2013-11-22 groengas zuidhorn (28)
  • 2013-11-22 groengas zuidhorn (39)
  • 2013-11-22 groengas zuidhorn (42)
  • 2013-11-22 groengas zuidhorn (43)
  • 2013-11-22 groengas zuidhorn (48)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kampioenzaal zunobri 1

Zunobri beloond mooi zaalseizoen met kampioenschap

10 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Met de overwinning op KV Leeuwarden 3 stelt Zunobri het kampioenschap veilig en wordt een sterk seizoen bekroond met de eerste plaats in de competitie.
Lees verder →
Gastouderbureau inzicht  samsam

Soms weet je het al bij de voordeur!

10 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Regionaal gastouderbureau InZicht hecht veel waarde aan de wet van aantrekkingskracht, of je ‘een klik’ hebt met iemand.
Lees verder →
Kabelgoottegels

Aanmelden gestart voor pilot kabelgoottegel

10 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Met deze proef onderzoekt de gemeente of inwoners zonder oprit veilig thuis kunnen laden met eigen stroom.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over woningbouw Oostergast-Oost in Zuidhorn, grofvuilroute en grasland pachten

10 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 10 maart
Lees verder →
Gabi vos

Expositie: Gabi Vos schildert herinneringen

10 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie expositie in het Cultureel Centrum Zuidhorn loopt van 15 maart tot 15 mei en de toegang is gratis. Op de feestelijke opening op zondagmiddag 15 maart zijn alle belangstellenden van harte welkom.
Lees verder →
Opening werklocatie leeksterveld

Feestelijke opening werklocatie Leeksterveld

08 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Lees verder →