Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

dag van de alfabetisering ook in Zuidhorn

1 september 2011    Zuidhorn-nieuws
Gemeente en gomaruscollege nemen deel aan dag van de alfabetisering

an maandag 5 tot en met zondag 11 september 2011 vindt de zevende editie van de Week van de Alfabetisering plaats. Een week waarin overal in het land activiteiten plaatsvinden die aandacht vragen voor het belang van de basisvaardigheden lezen, schrijven en rekenen. Stichting Lezen & Schrijven heeft alle gemeenten, bedrijven, ziekenhuizen, scholen, kinderopvangcentra en individuen opgeroepen tussen 5 en 11 september 2011 een activiteit te organiseren. De stichting heeft de gemeente Zuidhorn expliciet gevraagd deel te nemen, omdat het Gomarus College in Zuidhorn zeer actief is op het gebied van bestrijding van laaggeletterdheid.

Leesstrippenkaart
Het Gomarus College in Zuidhorn heeft dit schooljaar een leesstrippenkaart geïntroduceerd om leerlingen met taal- en leesproblemen te stimuleren thuis meer te lezen. Elke tien gelezen bladzijden is een stempel waard. Na één schooljaar leverde die 35.000 gelezen bladzijden ofwel 70 volle strippenkaarten op! Dankzij het gebruik van de strippenkaart heeft een groot aantal leerlingen betere leesresultaten geboekt. Komend schooljaar zet de school de strippenkaart weer in om het lezen te stimuleren. Het Gomarus College is daarom dit jaar terecht genomineerd voor de Nationale Alfabetiseringsprijs.

Weekbus
Twaalf leerlingen van het Gomarus College in Zuidhorn en wethouder Nederveen van de gemeente Zuidhorn stappen maandag 5 september in de speciale weekbus van de Stichting Lezen & Schrijven. Hierin zitten iedere dag bijzondere gasten. De bus start bij het Gomarus College en rijdt via het gemeentehuis naar Groningen. Daar stapt wethouder Pastoor van de gemeente Groningen in met een aantal leerlingen van het MBO en de Nassauschool. In de stad Groningen wordt de Week van de Alfabetisering officieel geopend. De rest van de week doet de bus onder meer Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Zwolle, Breda, Vlissingen, Nijmegen en Enschede aan. De toer eindigt zaterdag 10 september in Amsterdam. Hier schrijven honderden kinderen in Koninklijk Theater Carré samen de laatste regels van Het Langste Gedicht.
_____________________________

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →
Wethouder hans haze, ton schroor (wold  waard), duncan de boer (huurdersplatform westerkwartier)

Gemeente, Wold & Waard en Huurdersplatform eens over betaalbaarheid en verduurzaming woningvoorraad

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
ambities van de Woonvisie Westerkwartier 2020-2025 verder uitgewerkt
Lees verder →
Zoemhouten instrument

Kinderactiviteit Museum Wierdenland in kerstvakantie

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Kinderactiviteit Museum Wierdenland in kerstvakantie
Lees verder →
Old stars top 3 2025

Spannende titelstrijd bij de OldStars van tafeltennisvereniging Talero

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de A-categorie was het bijzonder spannend
Lees verder →