Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

D66 wil extra verkeersmaatregel in Visvliet

9 september 2014    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Bijna helft van de weggebruikers op de Heirweg rijdt te hard
Jan gutman

D66-raadslid Jan Gutman, zelf woonachtig in Visvliet, zegt dat bijna de helft van de weggebruikers harder dan de toegestane 30 kilometer per uur rijdt.  Desgevraagd ontkent hij dat het bestemmingsverkeer is of de bewoners zelf zijn.

Een oorzaak is dat ter hoogte van de benzinepomp automobilisten de Friesestraatweg verlaten om langzamer verkeer in te kunnen halen, zo zegt hij. Ook stuurt de navigatie bestuurders over de Heirweg.

Binnenkort gaat de Heirweg op de schop. Volgens Gutman is het herinrichtingsplan onvoldoende afgestemd op het verkeersluwe karakter van de weg. Hij pleit voor het hier en daar laten verspringen en versmallen van de rijbaan en gebruik van een ander soort straatstenen.

Volgens wethouder Bakker, van mobiliteit, loopt het allemaal niet zo’n vaart. Zijn metingen laten geen zorgelijke cijfers zien en hij ziet dan ook geen noodzaak om aanvullende maatregelen te treffen. Ook omdat er een klankbordgroep is en er informatieavonden zijn geweest.

  • Henk-bakker-zuidhorn
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kiz 2026  large

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →
Aduard

In gesprek over open graven De Lindt bij Aduard

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Raadsleden Sterk Westerkwartier en D66 in gesprek met bewoners over haalbaarheidsonderzoek
Lees verder →
Wolf

Extra budget voor subsidie wolfwerende rasters

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen stelt in 2026 € 500.000 extra beschikbaar voor de subsidieregeling voor wolfwerende rasters.
Lees verder →
Denk-vooruit-bushokje-v1

Wat is de kracht van jouw dorp in een noodsituatie? In gesprek over maatschappelijke weerbaarheid

09 september 2026    Zuidhorn-nieuws
We leven in een tijd waarin alles vanzelfsprekend lijkt – stroom uit het stopcontact, bereik op uw telefoon, volle schappen in de winkel. Tot het er ineens niet meer is
Lees verder →
Jeu de boules 2026 (3)

Fijne Jeu de boules dag op de banen in Zuidhorn

08 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Finale wedstrijden van Stichting Jeu de Boules Westerkwartier
Lees verder →