Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

D66 viert 50-jarig jubileum fietsend door het land

18 mei 2016    Zuidhorn-nieuws
fietsend terugblikken op wat in de gemeente is bereikt

D66 bestaat 50 jaar en viert dat met een driedaagse fietsestafette van 20 tot 22 mei. Door Nederland vinden 12 parallelle fietsestafettes plaats; één in elke provincie. Het 50-jarig jubileum wordt zo op een duurzame en vrolijke manier gevierd met D66-afdelingen in het hele land.
Onderweg worden bezoekjes gebracht aan D66-leden van het eerste uur en wordt er gezamenlijk teruggeblikt op de afgelopen 50 jaar. D66-leider Alexander Pechtold: “Ik ben ontzettend trots op wat D66 heeft bereikt de afgelopen 50 jaar. In 1966 liet D66 een vernieuwend en vooruitstrevend geluid horen en dat doen we nog steeds. Ik heb de partij zien groeien en mede door de inzet van D66 het politieke landschap zien veranderen. 50 jaar later is D66 niet meer weg te denken uit de politiek!”.


Lokale helden
In gemeente Leek en Zuidhorn wordt het 50-jarig jubileum van D66 ook gevierd. Al fietsend door de provincie wordt onder andere teruggeblikt op wat D66 in de gemeente heeft bereikt. Dit was niet gelukt zonder hulp en steun van lokale bewoners. Daarom wil D66 lokale helden als blijk van waardering deze dag extra in het zonnetje zetten. In Leek en Zuidhorn zal waardering worden uitgesproken voor personen die duurzaamheid hoog in het vaandel hebben staan. Ada Kruiter van de Groninger Energiekoepel (GrEK) staat in Leek in de schijnwerpers en in Zuidhorn zal dat een ondernemer van het Koploperproject (duurzame ondernemers) zijn, namelijk Eddie Top van Top Milieuservice. Om 11.00 zijn de fietsers in Leek op het Samuel Leviplein en rond 12.15 uur op de Overtuinen in Zuidhorn. En ..... D66 trakteert op taart.
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Nog één keer Bauke Mollema aanmoedigen bij een NK

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zondag 28 juni in Nijmegen ( of 18 juli in Zuidhorn tijdens Mollematocht )
Lees verder →
Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →
Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →