Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Cultuurcafé in de Rotonde in Niekerk

1 november 2024    Zuidhorn-nieuws
Organisatie PLACK, het platform voor cultuur en kunst Westerkwartier
Plack

Wat kun je verwachten?
Het Cultuurcafé is dé plek om op laagdrempelige wijze in contact te komen met andere betrokkenen in de kunst- en cultuursector in de gemeente Westerkwartier.
 

Agnes Schilder gaat deze avond een verhaal houden over positieve gezondheid. Juist in een tijd waarin cultuur en kunst onder druk staat is het belangrijk dat we ons bewust zijn dat juist deze elementen een positieve uitwerking hebben op onze gezondheid. Dit is wat Agnes Schilder hier zelf van zegt:

Op uw (positieve) gezondheid!
Positieve gezondheid, best een gekke term eigenlijk, bestaat er dan ook negatieve gezondheid? Nou nee… Maar hoe zit het dan wel? Machteld Huber introduceerde het begrip “Positieve Gezondheid” in
Nederland in 2012. Inmiddels gaat haar visie de hele wereld over en gaan steeds meer organisaties (waaronder veel ziekenhuizen en gezondheidscentra) er mee aan de slag. Veel professional, mantelzorgers en vrijwilligers die horen over deze brede kijk op gezondheid merken dat deze manier van werken en beslissingen nemen heel goed past bij hoe ze hun vak willen uitoefenen: als professional in de zorg van betekenis zijn voor anderen en het verschil maken.

In de presentatie vertellen we het verhaal van Positieve Gezondheid: een inspirerend verhaal over zingeving en kwaliteit van leven voor iedereen, ongeacht leeftijd en of je nu wel of niet te maken hebt
met ziektes of aandoening.

Agnes Schilder is, psycholoog, coach en trainer en is als docent verbonden aan diverse instellingen in het (hoger) onderwijs. Ze is zeer geïnteresseerd in de positieve psychologie en al haar toepassingen en
vertelt daar graag over. Zie ook www.acttoo.nl, voor meer informatie over Positieve Gezondheid kijk op www.iph.nl

Na de pauze neemt Emil Klok ons mee in de wereld van de fondsenwerving. Daarnaast is er volop tijd om bij de borrel te netwerken. Tot ziens op 7 november. En neem zoveel mogelijk geïnteresseerden
mee.
7 november
Aanvang 19.30
De Rotonde Niekerk

  • Cultuurcafe
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kiz 2026  large

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Ambulance

Aanrijding bij station Grijpskerk, slachtoffer overlijdt ter plekke

11 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie, brandweer en ambulance werden ingezet bij het incident
Lees verder →
Organistaie mannenzangavond

Eerste mannenzangavond in Zuidhorn

11 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober in De Rank in Zuidhorn
Lees verder →
Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →
Aduard

In gesprek over open graven De Lindt bij Aduard

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Raadsleden Sterk Westerkwartier en D66 in gesprek met bewoners over haalbaarheidsonderzoek
Lees verder →
Wolf

Extra budget voor subsidie wolfwerende rasters

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen stelt in 2026 € 500.000 extra beschikbaar voor de subsidieregeling voor wolfwerende rasters.
Lees verder →