Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Culturele veld Westerkwartier biedt manifest aan

3 mei 2018    Zuidhorn-nieuws
aan de politieke partijen en bestuurders van het Westerkwartier.
Ccz-cultuurplatform (4)

Op 1 januari 2019 gaan de gemeenten Grootegast, Leek, Marum, Zuidhorn en een deel van gemeente Winsum samen op in één nieuwe gemeente: Westerkwartier. De nieuwe gemeente Westerkwartier heeft, in vergelijking met andere gemeenten in de provincie Groningen, de meeste aantal culturele verenigingen. Dit laat al zien dat cultuur een grote en belangrijke rol speelt in het Westerkwartier.

Een groep bevlogen cultuurliefhebbers uit het Westerkwartier hebben het initiatief genomen een cultuurvisie op te stellen voor de nieuwe gemeente Westerkwartier. De initiatiefnemers hebben de afgelopen maanden nagedacht over culturele mogelijkheden voor de nieuwe gemeente.

19 april is er een inspraakavond georganiseerd waar het culturele veld hun input kon leveren voor de cultuurvisie. Hier kwamen ruim 60 cultuurliefhebbers op af. Er werd veel en natuurlijk uitvoerig gesproken over cultuur. Daarnaast waren er optredens van bijzondere talenten uit het Westerkwartier. Ilse van der Werf uit Grijpskerk toonde haar prachtige zangkunsten. Quinten van Brummen –viooltalent van 8 jaar jong uit Marum - kreeg samen met pianodocente Petra Wielemaker uit Leek de zaal stil.

Uit de input van deze inspraakavond is een manifest voortgekomen, dat op vrijdag 25 mei 2018 wordt aangeboden aan de politieke partijen en bestuurders van het Westerkwartier. Dat gebeurt in het Barontheater en gaat natuurlijk gepaard met een kleurrijke culturele omlijsting. Geïnteresseerden zijn van harte welkom.  

Het manifest dient als een onmisbare voedingsbodem voor een meerjarig cultuurbeleid en eist ruimte op in de verkiezingsprogramma’s. Het vraagt aandacht voor de rijkdom aan cultureel kapitaal en stelt de vraag hoe inwoners en gemeentepolitiek in gezamenlijkheid deze rijkdom zichtbaarder en toegankelijker kunnen maken voor alle inwoners van het Westerkwartier en ver daarbuiten. Verbinding is hierbij het toverwoord.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →