Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Crowdfunding voor De Nieuwe Wierde Grijpskerk loopt lekker

24 oktober 2016    Zuidhorn-nieuws
nu al € 9890 gedoneerd en nog 10 dagen te gaan
De wierde bijeenkomst twitter

Het besluit van Zonnehuisgroep Noord om het verzorgingshuis de Wierde te sluiten maakte heel wat los. Een aantal mensen heeft zich verenigd en nu is de stichting ‘Dorpscoöperatie de Nieuwe Wierde’ opgericht.

De Dorps(zorg)coöperatie heeft financiële middelen nodig want zonder dorpscoöperatie is de toekomst van de Wierde gedoemd te mislukken.

Campagneleider Bé Pelster, Sinds 1980 inwoner van Grijpskerk en jarenlang op vrijwillige basis dienstbaar geweest voor het dorp op allerlei terreinen zegt hierover; “Hiermee willen we de burgerkracht van Grijpskerk en de omliggende dorpen versterken. Niet ‘ieder voor zich’, maar gezamenlijk de verantwoordelijkheden oppakken op het gebied van wonen, zorg en welzijn. We vinden het belangrijk dat mensen met en voor elkaar zorgen – waarbij de regie altijd bij de persoon zelf blijft – , elkaar ontmoeten en gezamenlijk activiteiten ondernemen. Met als hoofddoel, dat onze dorpsbewoners zo lang mogelijk in hun vertrouwde omgeving  (thuis en/of in de Wierde) kunnen blijven wonen. We streven naar een breed pallet van diensten, dienstverlening en activiteiten voor alle doelgroepen in onze dorpen. Uiteraard op basis van de wensen en behoeften die er leven. Op voorhand sluiten we niets uit, maar prioriteit hebben die activiteiten en vormen van dienstverlening, die het behoud van de Wierde bevorderen.

Om dit plan te realiseren zijn nog niet voldoende middelen beschikbaar. Via de Rabobank is er een mogelijkheid mee te doen aan een wervingsactie om geld in te zamelen. De Rabobank draagt zelf ook bij aan de wervingsactie. De actie duurt tot 3 november. Het totaalbedrag is nodig om de eerste slagen voor de Nieuwe Wierde te kunnen realiseren.

Financieel bijdragen kan door een bedrag over te maken naar het project ‘dorps(zorg)coöperatie Grijpskerk’ via www.pioniersvoorderegio.nl.

  • Raad-wierde (5)
  • Raad-wierde (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Rommelmarkt noordhorn (14)

Al ruim 50 jaar een gezellige markt voor de kerk

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze vindt plaats op zaterdag 12 september van 09.00 tot 15.00 uur
Lees verder →
Reitdieptochten-50

77e Reitdieptochten; “wat was het een feestje!”

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Ilse, Rita en Yvonne van het Reitdieptochten comité, bedanken alle aanwezigen en vrijwilligers en besluiten met een " heel graag tot volgend jaar!"
Lees verder →
Wethouder be schollema

Westerkwartier opent aanvraagloket voor ruimte op elektriciteitsnet

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het college van burgemeester en wethouders van Westerkwartier heeft de beleidsregels voor Eerder Aanvragen vastgesteld
Lees verder →
Cloudhostingnl

Lokale ondernemers en de stap naar online verkopen

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Consumenten in heel Nederland bestellen steeds vaker vanuit huis, ook als het gaat om producten die ze vroeger bij een plaatselijke winkel haalden
Lees verder →
Touripedia

Touripedia gaat de regio in!

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Touripedia is er om alle toeristische informatie en attracties van de provincie Groningen beschikbaar te maken via complete, betrouwbare en actuele open digitale data.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over isolatieaanpak, weerbaarheid & organiseren evenement

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 18 augustus
Lees verder →