Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Conferentie ‘Wonen-Leren-Werken’

3 januari 2010    Zuidhorn-nieuws
Conferentie 'Wonen-Leren-Werken' in het Westerkwartier Donderdag 18 februari 2010 is er een korte conferentie over het belang van voorzieningen voor wonen-leren-werken in het Westerkwartier. Stichting Vooruitzicht organiseert deze bijeenkomst in nauwe samenwerking

Conferentie 'Wonen-Leren-Werken' in het Westerkwartier

Donderdag 18 februari 2010 is er een korte conferentie over het belang van voorzieningen voor wonen-leren-werken in het Westerkwartier. Stichting Vooruitzicht organiseert deze bijeenkomst in nauwe samenwerking met CMO Groningen. Jongeren die het onderwijs verlaten of ná hun 18de niet meer in de jeugdzorg kunnen verblijven hebben vaak te maken met complexe problemen. Deze jongeren hebben extra begeleiding nodig naar een zelfstandig leven van werken, leren en wonen. Een dergelijke integrale benadering leidt tot goede resultaten. Een groot deel van deze jongeren behaalt alsnog een startkwalificatie, vindt een structurele dagbesteding en kan zelfstandig wonen.

Uit het onderzoek 'Wonen-Leren-Werken voor 18-23 jarigen in de provincie Groningen' (CMO Groningen, 2007) blijkt dat er in de gemeenten nog nauwelijks ervaring is met begeleid wonen. Alleen in de stad Groningen en enkele gemeenten in de provincie is sprake van een concreet aanbod. Er is bij de gemeenten wel een grote mate van probleem(h)erkenning en bereidheid om de problematiek aan te pakken in nauwe samenwerking met de provincie en betreffende instellingen. De basis voor begeleid wonen in de provincie Groningen, in aansluiting op het beleid gericht op de sluitende aanpak voor jongeren, lijkt gunstig. Het sluit op elkaar aan en past binnen een integrale benadering van jeugdbeleid. Gezien de grote verschillen tussen gemeenten omtrent de omvang van de doelgroep en daarmee verschil in prioriteit, ligt een gebiedsgerichte aanpak voor de hand. Voorzieningen voor begeleid (zelfstandig) wonen zouden regionaal gespreid moeten zijn zodat de afstand wonen-leren-werken voor de betreffende jongere aanvaardbaar is. Deze bijeenkomst informeert u over concrete mogelijkheden in uw eigen gemeente/regio.

Wilt u donderdag 18 februari 2010 in uw agenda noteren?


Voor deelname kunt u zich opgeven voor 25 januari 2010 bij dhr. B. Schuil.
»Email

Conferentie 'Wonen-Leren-Werken' in het Westerkwartier
Donderdag 18 februari 2010
van 09:15 -13:00 uur
Balk Zuidhorn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sparrow remco ellie

Remco en Ellie Pijper uit Niekerk maken het verschil voor kinderen in de Filipijnen

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Stichting Sparrow bestaat inmiddels 17 jaar en zet zich in voor kinderen die in de Filipijnen onder de armoedegrens leven.
Lees verder →
Winterfair-2025 (13)

Muzikale winterfair met suikerspin en chocolademelk in Zuidhorn

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kerstboodschap Burgemeester; “Koop lokaal”!
Lees verder →
Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →
Wethouder hans haze, ton schroor (wold  waard), duncan de boer (huurdersplatform westerkwartier)

Gemeente, Wold & Waard en Huurdersplatform eens over betaalbaarheid en verduurzaming woningvoorraad

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
ambities van de Woonvisie Westerkwartier 2020-2025 verder uitgewerkt
Lees verder →